Windows 8.1 İndir

Windows 8 kullanıcıları burada anlatılan ISO’yu bilgisayarınıza kurulumunu gerçekleştirin. Windows 8’in getirdiği birçok yeniliğe alışamamış ve kullanmakta zorluk çekenler için 8.1 sürümü ile eski sürümlerdeki bazı işlemler geri getirildi. İndirdiğiniz ISO’yu bir DVD yada USB’ye aktarabilirsiniz ve format atarak yüklemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Windows 8.1 ile Başlat butonuna tekrar kavuşacağınızı belirtelim. Bu anlamda Windows 7’nin ön görünümüne sahip diyebiliriz. Tabi kullanıcıların en çok şikayet ettiği, yokluğunu hissettiği bu kısım böylelikle düzeltilmiş oldu. Öyle ki bilgisayarı nasıl kapatacağını bulamayan birçok kullanıcı olmuştu. Şikayetler ve isteklerle değişen, kolaylaşan bir yapıya sahip Windows 8.1.

İşletim sistemi açıkları her zaman tehlikelidir. Çünkü virüsler ve zararlı yazılımlar bu açıklardan faydalanarak sisteme zarar verip, ele geçirirler. Aynı zamanda içinde birçok yamayı da barındıran 8.1 sürümüne geçmek virüsler tehditlerine karşı daha güvenli olmanızı da sağlayacaktır. Ayrıca işletim sisteminden kaynaklanan basit hataların giderildiğini ve sistemin daha stabil çalışacağını da belirtelim.

Sponsor Reklam

Güncelleme yapmadan önce Microsoft’un sizlere sunduğu bazı önerilerden bahsetmek istiyoruz. Adım adım ilerlersek:

 • Dosyalarınızı yedekleme: Aslında dosya, program ve uygulamalarınız korunacaktır. Bu işlem ne olur ne olmaz yedek almakta fayda var düşünecesidir. Dosya Geçmişini ayarlayarak dosyalarınızı yedeklemeniz önerilmektedir.
 • Dizüstü veya tablet bilgisayarınızı fişe takın:  Güncelleştirme esnasında elektrik kesintisi, batarya bitmesi gibi durumlarla karşılaşıldığında işlem yarım kalır ve bu sorun çıkartabilir. Bu nedenle önlem almakta fayda vardır.
 • İnternete bağlanma: Aslında zorunlu değildir. Fakat bağlı olursanız sonra yapılması gereken can sıkıcı işlemler güncelleştirme ile paralel giderek daha kısa sürede biter.
 • En son kritik ve önemli güncellemeleri yükleyin: Kritik güncelleştirmeler en önemli yamalardır. Bu nedenle ilk önce bunları yüklemek sistemin daha stabil bir şekilde bu işlemi gerçekleştirmesini sağlar.

Windows 8.1 İndir

Windows 8.1 Single Language seçin (K – N vb. seçmeyin – seri numarasını bulamayabilirsiniz) seçimi yaptıktan sonra “Onayla” butonuna basın!

Windows 8.1 ISO İndir

Daha sonra dil Türkçe seçin ve onayla diyerek sonraki seçeneğe gidin.

Windows 8.1 Türkçe ISO İndir

Sonraki seçenek işlemcinizin mimarisi ile ilgilidir. Eğer işlemciniz 32 bit ise 32 bit – 64 bit ise 64 bit seçerek indirme işlemini başlatın. ISO dosyası 4 GB’dan biraz fazladır. O yüzden indirme işlemi biraz uzun sürebilir.

Windows 8.1 64 Bit İndir
Windows 8.1 64 Bit İndir

Windows 8 bilgisayar, notebok veya tabletiniz varsa bu iso’yu kesinlikle edinmenizi öneririz. Yukarıda bulunan Windows 8.1 İndir kısmını kullanarak indirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows 8 Yükseltme Yardımcısı

Microsoft her yeni Windows sürümü ile kullanıcıları için yeni özellikler getirmektedir. Ayrıca daha iyi çalışan, daha …

41 Yorumlar

 1. serial istiğomu abi
  Teşekkürler bu arada

 2. Bilgisayarında Windows 8 yüklüyse "serial" istemeden Windows 8.1'e yükseltebilirsin. Yazının altında bulunan videoyu izlersen sana kurulum ve indirme ile ilgili yardımcı olur.

 3. sen iyisin abi

 4. Deniz Gülşen

  kurulum için yarrdım edebilirmisiniz

  • Deniz, Windows 8.1 kurulumu için bilgisayarında Windows 8 yüklü olması gerekmektedir. Windows 8 yüklü ise burada anlatılanları yaparak Windows 8.1 yükleyebilirsin.

 5. Rehman Humbetov

  tessekkurler arkades

 6. WinXP Kullanıyom yükleyebiliyormuyum bunu ?

 7. Murat – Burada verilen Windows 8.1 sadece Windows 8 cihazlar içindir.

 8. Ayaz Efe Jr.

  Abi Bu Program virüslü değil deme ve çalışıyormu?

  • Ayaz Efe – Windows 8.1 tamamen orijinal olarak indirebilirsin. Nasıl Windows 8.1 indireceğin yazıda ve video da anlatılmaktadır.

 9. kardeş bu para istio napabilrim

  • Atakan Bey – Windows 8.1 bilgisayarında Windows 8 yüklü olan bilgisayarlara tamamen ücretsiz olarak indirilebilir. Windows 7, Vista ve/ya XP olanlar ancak ücretli olarak indirebilirler.

 10. win 8 azım

 11. sağol kardeş windows 8 gerekiyo

  • Sen de sağol Yusuf – Windows 8 lisanslı program olduğu için sitemizden indirilmiyor. Yasal olmayan paylaşımlar yapamıyoruz. Microsoft’un bu pahalı işletim sistemi politikasını biz de hiç sevmiyoruz. Windows 10 ile beraber lisans ücretlerini ev kullanıcıları için düşürecekler diye bir söylenti var, umarız yaparlar ve insanları kaçak Windows arama derdinden kurtarırlar.

 12. abi bişey sorcamda bu win7 ye oluyomu

 13. yüklersin ama kaldırmaya bilir xp windows 8 olur ben 7 yapmıştım

 14. Windows 8.1 donanım özellikleri de istediği için her bilgisayara kurulamıyor.

 15. abi indirdiyimde bilgisayarimdaki diger bilgileri siliyormu??? ve ne kadara indirilip kurulur???(tahminen)

 16. benim bilgisayarimda windows 7 windows 8-i nasil indire bilirim??

 17. Windows 8.1 indirdim, 8’den çok daha iyi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.