App Inventor Nedir, Nasıl Kayıt Olunur

Tüm dünyanın tamamen dijital ortama dönüştüğü günümüzde, özellikle cep telefonu ve tabletlerde ki uygulamalar hayatımızda büyük bir yer kaplıyor. Milyonlarca uygulamanın yer aldığı dünyamızda siz de kendinize ait bir uygulama geliştirmek istemez misiniz? İşte bu fikirle yola çıkan dünyanın en ünlü üniversitelerinden birisi olan MIT (Massachusetts Institute of Technology) tamamen ücretsiz olarak size bir platform sunuyor. App Inventor adı verilen bu platform ile ilgili aklınıza takılan her şeyi yazının altında yer alan yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

App Inventor Nedir? Internet tarayıcısı üzerinden (Chrome, Mozilla, Yandex, Opera vb.) herhangi bir kod bilginiz olmasa da kendi uygulamanızı yapabilmenizi sağlayan bir platformdur. Her şeyi tıklayarak ekleyebileceğiniz bu ortamda kendi uygulamalarınızı geliştirebilirsiniz. Hiç yazılım bilmeyen, yazılım tecrübesi olmayan insanların bile kolayca kendi uygulamalarını yapmalarını sağlayan bu platform tamamen ücretsizdir.

App Inventor Nasıl Kayıt Olunur? Platformu kullanabilmek için bir Google hesabınızın olması yeterlidir. Yani Gmail epostanız ile kayıt olabilirsiniz. Bunun için ilk olarak aşağıda bulunan App Inventor Kaydol butonuna tıklayın, daha sonra açılan sayfada aşağıdaki ekran resminde de gösterilen turuncu renkli “Create Apps” butonuna tıklayın. Daha sonra sizi Gmail eposta adresiniz ve şifrenizi yazacağınız ekran yönlendirilecek. Bu şekilde platforma üye olarak, kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

App Inventor Kaydol

Platforma kayıt olduktan sonra artık kendi uygulamanızı geliştirebilmeniz için her şey hazırdır. Peki İngilizce olan bu arayüzü ve bu platformu kullanmayı nasıl öğreneceksiniz? Aslında App Inventor’ı anlatan birçok farklı ve ücretsiz web sitesi, youtube kanalı mevcuttur. Fakat benim önerim ODTÜ tarafından geliştirilen Bilgeİş web sitesidir. Bu web sitesini sizlere daha önce tanıtmıştım, o tanıtım yazısına ulaşmak, kayıt olmak vb. bilgi almak için bu bağlantıya tıklayabilirsiniz Bilgeİş ile App Inventor Öğrenme.

Hiç yazılım bilmeden, yazılım tecrübeniz olmadan uygulama yapabilmenizi sağlayan App Inventor, gerçekten kullanımı oldukça kolaydır. Biraz emek ile platformu nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz yeterlidir. Sonrası tamamen sizin yaratıcılığınıza ve zekanıza kalmıştır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.