Bilimsel Hesap Makinesi İndir (Cep Tel. – PC İçin)

Çeşitli meslek grupları ve bazı bölümlerdeki öğrenciler için sürekli hesaplamalarda gerekli olan Bilimsel Hesap Makinelerini sizler için tanıtalım istedik. Burada iki çeşit hesap makinesini tanıtacağız. Birincisini bilgisayarınızda kullanmanız için, ikincisini ise cep telefonlarında kullanabilmeniz için seçtik. Siz de bilimsel hesap makinelerini bilgisayarınıza ve cep telefonlarınıza indirmek için sayfanın alt kısmındaki Bilimsel Hesap Makinesi (PC İçin) İndir ve Bilimsel Hesap Makinesi (Cep Telefonları İçin) İndir butonlarına tıklamanız yeterli.

Sponsor Reklam

Birinci olarak tanıtacağımız bilimsel hesap makinesi fxCalc’dır. Bu programı bilgisayarlarınıza indirip kurabilirsiniz. Çeşitli bilimsel araştırmalar ve mühendislik hesapları için olmazsa olmaz bu hesap makinesi Hans Jörg Schmidt tarafından hazırlanmış. Farklı bölümlerde okuyan öğrenciler için de olması gereken programla aynı zamanda OpenGL desteği nedeniyle grafiksel sonuçlarda alabileceğiniz bir programdır. Yani bu programla hesaplama yapmanın dışında görsel çıktılar da alabilmektesiniz.Hatta 2D ve 3D olarak çeşitlendirilmiş olarak çıktı alabilirsiniz. Üstelik bu çalışmaları fxCalc sayesinde ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Programda çok geniş anlamda fonksiyonlar bulundurmasından dolayı, bir bilimsel hesap makinesinde gelişmiş özellikler arayanlar için ücretsiz olan bu program oldukça uygundur diyebiliriz.

fxCalc (Bilgisayar İçin)
fxCalc (Bilgisayar İçin)

İkinci olarak sunacağımız bilimsel hesap makinesi ise Akiza Bilişim tarafından yayınlanan ve cep telefonlarınızda kullanılabilen bir program. Bu program sayesinde cep telefonlarınızda bir bilimsel hesap makinesi her zaman sizin kullanımınız için hazır olmuş olacak. Ücretsiz olarak indirebileceğiniz program yine istatistik, mühendislik, teknik ve ekonomi gibi alanlarda çalışan ve okuyanlar için hazırlanmış. Birçok fonksiyon bulunan programda arayacağınız birçok fonksiyona ulaşabilirsiniz. Ayrıca bir not belirtmek gerekirse bu geniş içerikli bilimsel hesap makinesi MIDP2.0 desteği olan telefonlarda çalışmakta.

Sponsor Reklam
Cep Telefonları İçin Bilimsel Hesap Makinesi
Cep Telefonları İçin Bilimsel Hesap Makinesi

Siz de ücretsiz olarak bilimsel hesap makinesi programlarını bilgisayarınız ya da cep telefonlarınız da kullanmak için aşağıdaki Bilimsel Hesap Makinesi (PC İçin) İndir ve Bilimsel Hesap Makinesi (Cep Telefonu İçin) İndir butonlarına tıklamanız yeterli.

 

Bilimsel Hesap Makinesi (PC İçin) İNDİR  

 

Bilimsel Hesap Makinesi (Cep Telfonu İçin) İNDİR  

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.