Gmail Eposta Adresi Nasıl Alınır

Dijital çağda eposta adresi olmadan bir hayat sürmek mümkün değil. Siz de bir eposta adresine ihtiyaç duyuyorsanız, en çok kullanılan eposta sağlayıcılardan birisi olan Google’dan ücretsiz bir eposta adresi alabilirsiniz. Aldığınız bu eposta adresini cep telefonunuzda android girişinde, facebook’da kayıt olurken, Instagram’da hesap açarken, TikTok da yeni bir kullanıcı da ve daha bir çok yerde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca aldığınız bu eposta bir Google hesabıdır ve tüm Google hizmetlerini kullanmanıza olanak sağlar.

Sponsor Reklam

Gmail Eposta Adresi Nasıl Alınır? İlk olarak aşağıda yer alan Gmail Kaydol butonuna tıklayın. Daha sonra adım adım anlatılanları yaparak eposta adresinizi alabilirsiniz. Lütfen takıldığınız yerleri yazının sonunda yer alan yorum kısmından bana sormaya çekinmeyin.

Gmail Kaydol

Açılan sayfada yukarıda adres çubuğuna dikkatli bakın. Burası Google’ın web sitesidir ve aşağıdaki resimde gözüken mavi “Hesap Oluşturun” butonuna tıklayın.

Sponsor Reklam

Artık hesap oluşturmak için gerekli bilgileri vereceğiniz “form” sayfasına geldiniz. Bu form sayfasında ilk olarak Adınızı – Soyadınızı yazıyorsunuz. Burada “kullanıcı adı” yazan yer sizin eposta adresiniz olacaktır. Formda yazan indirkaydol_2020 kullanıcı adıdır. Eposta adresi ise bunun sonuna @gmail.com gelen şeklidir. Yani aşağıdaki forma göre indirkaydol_2020@gmail.com eposta adresini alabilir durumdayım. Siz kendinize ait bir kullanıcı adı belirlemelisiniz. Akılda kalması ve yazması kolay olması önemlidir. Daha sonra kendinize bir şifre belirliyor ve onayla kısmına da aynı şifreyi yazmanız isteniyor. Burada dikkat etmeniz gereken ise şifreniz en az 8 karakter uzunluğunda olmalı, en az bir harf, bir sayı ve bir karakter (@,?!= vb) içermelidir. Bu şifrenizin başkası tarafından tahmin edilerek çalınmasını engeller. Formu eksiksiz doldurduktan sonra mavi renkli “İleri” butonuna basın.

Gmail’e kayıt olma işleminde bir sonraki aşama, eğer şifrenizi unutur yada hesabınızı çaldırırsanız; hesabınızı tekrar geri almak için gerekli olan bilgileri istemektedir. Burada her şey isteğe bağlıdır ama bence kesinlikle bu bilgileri verin. Daha sonra hesabınızla ilgili bir sıkıntı olursa, burada bilgi vermediğiniz için hesabınıza tekrar erişemezsiniz. Cep telefonunuz yok ise kesinlikle kurtarma epostası verin. Bence cep telefonu olmazsa da olur ama kurtarma epostası olmazsa olmazdır. Çünkü cep telefonu numaranız değişebilir vb. bir sorun olabilir, ama şuan kullanmakta olduğunuz bir eposta kaybolmaz. Daha sonra doğum tarihinizi ve cinsiyetinizi seçin. Doğum tarihiniz 18 yaş altında ise youtube vb yerlerde kısıtlamalara maruz kalacağınızı unutmayın.

Son kısım ise Google’ın kullanım şartlarının, “Gizlilik ve Şartlar” anlatan yazının olduğu sayfadır. Burada yazının en aşağısında yer alan “Kabul Ediyorum” butonuna tıklayarak hesabınızı oluşturmuş olursunuz.

Artık bir Google hesabınız ve Gmail eposta adresiniz var. Google’ın Google Drive, Youtube, Gmail, Google Play vb. tüm hizmetlerini ücretsiz kullanabilirsiniz. Her zaman her konuda benden destek isteyebileceğinizi unutmayın.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.