Google Earth İndir

Google yaptığı her işte olduğu gibi Google Earth’le de mükemmelliği kullanıcılara sunmaktadır. İlk olarak 2001 yılında CIA tarafından desteklenen Keyhole şirketi tarafından geliştirilen ve 2004 yılında Google şirketi tarafından alınan programın 3. sürümü Google Earth adı ile piyasaya sürülmüştür. O günden günümüze kadar sürekli genişletilen, yenilen program internet dünyasının en eğlenceli programlarından biridir.

Sponsor Reklam

Program ile dünyaya kuşbakışı bakabilmekte, dağları ovaları üç boyutlu olarak izleyebilmekteyiz. Google Earth programı ile bugün daha birçok şeyi gerçekleştirebilmekteyiz. Google Sky özelliği ile uzayı, yıldızları gözlemleyebiliriz. Ayın yüzeyini inceleyebilir, uzay araçlarının 3D görüntülerine ulaşabiliriz. 3 boyutlu katman yapısı sayesinde özel yapıları 3 boyutlu olarak gözlemleyebiliriz. Bina, çeşme, anıt, köprü, kule, ev, müze vb. yapıların 3D modellerine ulaşabilirsiniz. Google Earth’ü bilgisayarınıza indirmek için aşağıda bulunan butona tıkladıktan sonra açılan sayfada “Kabul et ve indir” butonuna basın.

Google Earth İndir

Program ile ayrıca dünyaya en yakın gezegen olan kırmızı yüzeyli gizemli Mars’ı da birçok şekilde gezebilirsiniz. Ünlü anlatıcıların sunduğu bir geziye çıkabilirsiniz. Ayrıca Mars’ın gizemli Olimpus dağı ve Yüz’ü gibi ünlü noktalarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca NASA’dan birkaç saat farkıyla alınan görüntülere direk ulaşabilirsiniz. Mars’a özel bu işlemlerin dışında daha önce bahsettiğimiz Sky menüsü ile çok daha fazla gezegen ve yıldızla ilgili görüntüye ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Tarihler ve sayılar ile Google Earth:

  • 2001 – Keyhole Earthviewer 1.0 çıktı.
  • 2004 – Keyhole şirketi Google Tarafından alındı.
  • 2005 – Google Earth 3.0 çıktı.
  • 2006 – Google Earth 4.0 çıktı.
  • 2009 – Google Earth 5.0 çıktı.
  • 2011 – Google Earth 6.0 çıktı.
  • 2012 – Google Earth 7.0 çıktı. Android ve iOS platformları için yayınlandı.

Google Earth kısaca 4 farklı katmandan oluşuyor diyebiliriz. Earth, Sky, Moon ve Mars katmanları ile farklı gezintiler yapabilirsiniz. Üstelik bunların hepsini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Artık Google Earth sadece bilgisayarda masaüstü programı olarak değil aynı zamanda tarayıcı eklentisi ve cep telefonu uygulaması olarak da mevcuttur. Aşağıda bulunanan Google Earth Android İndir, Google Earth iOS İndir ve Google Earth Web İndir butonlarından istediğiniz ortam için indirebilirsiniz.

Google Earth İndir – Android

Google Earth İndir – iOS

Google Earth Tarayıcı Eklentisi İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rar ve Zip Kırma Programı İndir

Başa bela olan olaylardan birisi indirdiğiniz bir rar, zip, ace dosyasının şifreli olmasıdır. İndirdiğiniz sitede …