Yaani İndir – Nasıl Kullanılır

Türkiye’nin arama motoru ile ilgili çalışmalar bir süredir devam ediyor, fakat birçok proje yapılmasına karşı şu ana kadar başarılı olan olmadı. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Google arama motorları içinde açık ara olarak önde yer almaktadır. Fakat çok farklı bir proje ile Turkcell yerli arama motoru Yaani’yi tanıtmıştır. Bu yazıda da sizlere Yaani’yi nasıl indireceğinizi nasıl kullanacağınızı, Yaani sayesinde nasıl bedava internet paketleri kazanacağınızı anlatacağız.

Sponsor Reklam

Yaani Nedir? Turkcell tarafından geliştirilen android ve iOS işletim sistemine sahip akıllı telefon ve tabletler için geliştirilmiş bir uygulamadır. Kendi arayüzünde web sayfalarını açan yerel sitelere önem veren uygulama tamamen ücretsizdir. Favori site ekleme, film arama, aramayı paylaşma gibi güzel ve kullanışlı özellikleri bulunmaktadır. Turkcell’den bağımsız olarak çalışmaktadır yani diğer operatör kullanıcıları da bu uygulamayı ücretsiz olarak kullanabilirler. Yaani’yi indiren Turkcell aboneleri otomatik olarak 1 GB internet paketi hediye kazanırlar.

Yaani ile nasıl bedava internet kazanılır? Bedava internet paketleri sadece Turkcell müşterilerine verilmektedir. Uygulamayı indirdiğiniz an bir hafta süreli 1 GB internet paketi kazanırsınız. Ayrıca aylık olarak 1 GB internet paketi verilmektedir, fakat bu paketi kazanmak için ay boyunca 10 gün Yaani uygulaması kullanılmalı ve en az 20 arama yapılmalıdır. Bu şartları yaptığınızda yine SMS ile 1 GB internetinizin hattınıza yüklendiği ile ilgili bir mesaj alırsınız. Uygulama indirme için verilen 1 GB internet paketini 12 ayda 1 kez alabilirsiniz. Eğer kampanya değişmez ise 1 yıl sonra tekrar uygulamayı indirirseniz yine 1 GB bedava internet paketi kazanabilirsiniz. Aylık paket kazanımlarında ise her ay sadece bir kez hediye paket kazanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Uygulamanın şuan android ve iOS sürümlerim mevcuttur ve aşağıdaki Yaani İndir butonlarına tıklayarak cihazına yükleyebilirsiniz.

Yaani İndir – Android Yaani İndir – iOS

Yaani’nin özellikleri ve kullanımları:

  • Yaani’nin şuan en beğenilen özelliklerinden birisi müzik aramasıdır. Aradığınız müziği bulduğunuzda Fizy ile hemen dinlemeye başlayabilirsiniz.
  • Yaani’de arama yaparken internet kotanızdan harcama yapmaz. Ama aramadan sonra açtığınız siteler, haritalar ve müzikler internet kotasını kullanır.
  • Aramanızı paylaşmak için iOS’da alt menüde yer alan paylaş ikonuna tıklayabilirsiniz. Android telefonlarda ise tarayıcı çubuğunun sağ üst kısmındaki yan navigasyon bölümüne dokunup menüyü açın ve Paylaş ikonunu seçin.
Yaani Nasıl Kullanılır

Siz de yerli arama motoru ile ilgili görüşlerinizi merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.