Yolyola Kaydol

İnternet, hayatımıza girmesiyle bize birçok avantaj sağlamaya devam ediyor. Sizin için seçtiğimiz site olan yolyola ile birlikte özellikle öğrencilerin sıklıkla başvurduğu “otostop yapmak” sosyal hale geliyor. Çevre dostu, Pratik ve Ekonomik bir yolculuk slagonuyla hazırlanmış sitenin Radikal, Vatan, HaberTürk gibi gazetelerde reklamlarının çıkmasıyla popülerliği artan siteyi biraz daha yakından tanıyalım.

Sponsor Reklam

Türkiye’nin Yolculuk Paylaşım Ağı ile yapacağınız şehirlerarası ve şehiriçi yolculuk başka boyutlara ulaşmış durumda. Siteye girdiğiniz Aynı yolu paylaşanlar, burada yolculuklarını paylaşıyor kısmının altındaki kısımdan Nereden? Nereye? bölümlerini seçerek, hemen yolculuk ara butonuna tıklayabilirsiniz.

Yolyola’da aynı yolcuğu paylaşan sürücü ve yolcular sayesinde boş koltuklar doluyor, trafik ve çevre rahatlıyor, masraflar düşüyor. Siteye Facebook üzerinden kaydolabilirsiniz. İlk adımda üye oluyorsunuz. Gerekli bilgileri doldururken eğer sürücüyseniz araba markası ve modelini de belirterek Ekopuan kazanabilirsiniz. Yine eğer sürücüyseniz yapacağınız yolculuğun bilgilerini girip, yolcuların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Yer, zaman vb. kısımları doldurarak yolculuk arayan misafirlerinize yardım olabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Gerekli bilgileri girenler arasında, sürücüysen davet gönderebilir, yolcuysan da uygun olan yolculuğa rezervasyon yapabilirsiniz. Sürücülerle yolcularla tanışıp, güvenlik açısından da önemli olan; yolculuk detaylarını kendi aranızda konuşabilirsiniz. Yaptığınız her yolculuk size ekopuan kazandırıyor. Sitede para yok, ekopuan vardır. Her yolculukta ekopuan kazanıyorsunuz. Ekopuan yolculuğun uzunluğu, arabaların motor güçleri, yakıt türleri gibi özelliklere göre hesaplanıyor. Ekopuan sayesinde arabada tek başına yolculuk yapanların sayısının azaltılması hedeflenmiş. Böylece çevreye katkı, daha trafik sağlanmış olacaktır.

Sitede güvenlik de unutulmamış. Güvenlik için Facebook hesabının olması şart koşulmuş. Böylece yolculuk öncesi yol arkadaşları birbirini Facebook profillerinden tanımış oluyor. Eposta adresi doğrulandırılıyor. Cep telefonları doğrulandırılıyor. TC Kimlik numaraları doğrulandırılıyor. En sonunda ise güven skoru hesaplanarak puanlama yapılıp profil sayfasında gösteriliyor. Ayrıca yolculuk yapmış olanlarda puan kullanabiliyor.

Yolculuk kavramına yeni bir soluk getiren bu sistemle çevreye katkınız oluyor ve daha az trafik meydana geliyor. Biriktirdiğiniz ekopuanlarda paraya çevrilip, farklı etkinliklere katılabiliyorsunuz. Siz de kullanıcalar arasına girmek için aşağıdaki butona basıp, üye olabilirsiniz.

 YolYola Kaydol 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.