Sponsor Reklam
Anasayfa / Basit Programlar / Bilgisayar İçin 17 Farklı Dilde Sesli Sözlük İndir

Bilgisayar İçin 17 Farklı Dilde Sesli Sözlük İndir

İnternette gezinirken, makale okurken veya başka bir nedenle İngilizce bir kelimeyi hatırlayamadığınızda en iyi çözümlerden birisini bugün sizlere sunacağız. Bu yazıda sizlere sunacağımız eklenti en iyi sözlük sitelerinden birisi olan SesliSözlük sitesine aittir. Sitenin Chrome için olan bu eklentisi ile seçtiğiniz bir kelimeye sağ tıklayarak direk Türkçe karşılığı için aratabilirsiniz. Eklentinin yükleme bağlantısı, nasıl yükleneceği ve nasıl kurulduğunu bu yazıdan öğrenebileceksiniz.

Sponsor Reklam

İnternette gezinirken bilmediğimiz bir kelime olduğunda direk bu kelimeyi aratarak ne olduğunu öğrenebileceğiniz bu eklentiyi yüklemek için aşağıdaki SesliSozluk Eklentisi İndir butonuna tıklayın.

SesliSözlük Eklentisi İndir

Gelen ekranın görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Burada sağ üst köşede yer alan “Chrome’a Ekle” yazısına tıklayın.

Sponsor Reklam

Karşınıza bir uyarı penceresi gelecektir. “Uzantı Ekle” diyerek kurulumu başlatın.

Türkçe İngilizce Sesli Sözlük İndir

Kurulum bittikten sonra sağ üst köşeye Sesli Sözlük ikonu gelecektir. Bu ikona tıklayarak kelime araması yapabilirsiniz. Aşağıda örnek bir arama için ekran görüntüsünü inceleyebilirsiniz.

17 Farklı Dilde Sesli Sözlük İndir

Ayrıca herhangi bir sitede herhangi bir kelimeyi seçip sağ tıkladığınızda “kelimenin” anlamını da aratabilirsiniz. Sağ tıkladığınızda “Translate this Word” yazısına tıklamalısınız. Arama sonucu yeni bir sekmede SesliSözlük sitesinde gözükecektir.

Kelime Çeviri Programı İndir

17 farklı dilde çeviri yapabilen bu eklenti ile işiniz oldukça kolaylaşacaktır. Almanca, Latince, Fransızca, Yunanca, İtalyanca, Farsça, Çince, Danca, Fince, Hollandaca, İspanyolca, İsveççe, Polonyaca, Rusça, Portekizce, İngilizce ve Türkçe dillerinde sözlük imkanı sunmaktadır. Bu güzel eklenti işinizi oldukça yarayacaktır. Eklenti ile ilgili soru ve sorunlarınızı aşağıda yer alan yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

GeForce Experience İndir

Dünyanın en çok satan ve en iyi ekran kartlarını üreten firmalardan birisi olan Nvidia özellikle …

2 Yorumlar

  1. Faydalı bir içerik, Ayrıca program için teşekküler.

  2. Bencede güzel program olmuş ellerine sağlık emeğinin karşılığını alırsın inşallah abi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.