Sponsor Reklam
Anasayfa / Popüler Siteler / Gmail Kaydol (Yeni)

Gmail Kaydol (Yeni)

Dünyanın en büyük şirketlerinden birisi olan Google’ın isteyene ücretli veya ücretsiz olarak sunduğu e-posta hizmeti Gmail’e nasıl kayıt olacağınızı, nasıl hesap açacağınızı güncel bağlantı ve form bilgileri ile sizlere adım adım anlatıyoruz. Gmail hesabı açarak aynı zamanda Google’a kayıt olduğunuzu ve diğer Google hizmetlerini de isterseniz kulllanabileceğinizi belirtelim.

Sponsor Reklam

Yeni bir Gmail hesabı nasıl açılır? Gmail ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir e-posta hizmeti sunar. Bu hizmetten yararlanabilmek için aşağıdaki işlemleri yaparak bir hesap açmanız gerekir. İlk önce aşağıda bulunan Gmail Kaydol butonuna tıklayın. Açılan sayfa Google’un resmi yardım sayfasıdır. Bu ekranda sağ üst köşede bulunan “Hesap Oluştur” yazısına tıklayın.

Gmail Kaydol

gmail-hesabi-nasil-acilir

Sponsor Reklam

Karşınıza açılan form ekranı kendi kişisel bilgilerinizi vermeniz gereken kısımdır. Lütfen unutmayın, burada vereceğiniz bilgileri unutmamanız gerekmektedir. İleride hesabınızla ilgili her türlü sorunda bu formda verdiğiniz bilgiler sizden istenecektir. Şifrenizi unutursanız yada hesabınız çalınırsa, hesabınıza tekrar girmek için burada verdiğiniz bilgiler kullanılacaktır. Form ekranında yazılmış her şey sadece “ÖRNEKTİR” lütfen kendi bilgilerinizle formu doldurunuz. Formda ilk önce adınızı ve soyadınızı yazacaksınız. Kullanıcı adını seçiniz kısmı aynı zamanda e-posta adresiniz olacaktır. Kullanıcı adına “indir.kaydol20” yazarsanız e-posta adresiniz “indir.kaydol20@gmail.com” olacaktır. Kullanıcı adınızı unutmamak için aklınızda kalacak şekilde belirleyin. Milyonlarca kullanıcı adı alınmış olduğu için kendi adınız ve soyadınızla e-posta adresi almanız zordur. Sistemde var olan bir kullanıcı adı seçerseniz, size uyarı verilecek başka bir kullanıcı adı seçmeniz istenecek, size örnek boş kullanıcı adları sunulacaktır. Şifre oluşturun ve şifre onaylayın kutucuklarına aynı şifrenizi yazmanız gereklidir. Şifreniz en az “8” karakterli, içinde büyük küçük harf, sayı ve karakter olursa tahmin edilmesi ve hesabınızın çalınması o kadar zor olur. Örnek güçlü kırılması zor bir şifre: 1nd1r@K4ydol bu şekilde aklınızda kalabilecek bir şifre belirleyin. Şifrenize nokta, soru işareti, ünlem, dolar simgesi vb. simgeler koymanız da çalınmasını zorlaştırır. Doğum gününüzü giriniz ve cinsiyetinizi seçin. Cep telefonunuzu vermeniz hesabınızın çalınmasını ve şifrenizi unuttuğunuzda geri almanızı kolaylaştırır. Fakat cep telefonunuzu Google tarafından gelen kod ile “onaylamanız” gereklidir. Eğer cep telefonunuzu vermek istemiyorsanız bu sefer kullandığınız var olan bir e-posta adresinizi girmeniz gereklidir. Bu e-posta adresi başka bir Gmail adresiniz yada başka bir firmaya Hotmail, Yahoo, Mynet vb. ait olabilir. Tüm bilgilerinizi girdikten sonra “Sonraki Adım” butonu ile ilerleyiniz.

gmail-kaydol

Sonraki adım dediğinizde “Gizlilik ve Şartlar” sözleşmesi karşınıza gelecektir. Bu sözleşmede “kabul ediyorum” demek için yazının sonuna gelmeniz gerekmektedir.

gmail-nasil-kayit-olunur

Kabul ediyorum butonuna tıkladığınızda artık Gmail e-posta adresiniz açılmış olacaktır. E-postanıza devam ederek yeni hesabınızın posta kutusuna gidebilirsiniz. Aşağıdaki ekran resminde de gözüktüğü gibi Google’ın diğer hizmetlerini de artık üyeliğinizle kullanabilirsiniz. Bu hizmetler Google Drive, YouTube, GooglePlus, Chrome ve diğerleridir.

gmail-e-posta-adresi-al

Hesabınızı açtınız artık Gmail kullanabilirsiniz, ama güvenlik işlemleri daha bitmedi. Çünkü 2. e-posta adresi verdiyseniz doğrulama e-postası gönderildi ve sizin verdiğiniz postaya giriş yapıp e-posta ile gelen doğrulama bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Aşağıda gelen doğrulama e-postasının örneğini görebilirsiniz. E-postanızı doğrulamazsanız ileride hesabınızla ilgili bir sorun yaşadığınızda çalınma yada şifre unutma gibi; bu işlemi yapmazsanız hesabınıza ulaşmanız çok ama çok zor olacaktır.

e-posta-adresini-dogrulamak

Aynı şekilde cep telefonu numarasını girenler de onay kodunu sisteme girerek telefon numaralarını doğrulamalıdır. Dediğimiz gibi ileride istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için bu önlemleri almalısınız. Gmail, Google, Youtube veya diğerleri hiç fark etmez, yaşadığınız tüm sorunları bize aşağıdaki yorum kısımlarından sorabilirsiniz. Sizlere en kısa sürede en iyi şekilde yardımcı oluruz.

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Google Hesabınızdan Kayıtlı Şifrelerinizi Görme

Bilgisayarınızda yada cep telefonunuzda Chrome kullanıyorsanız ve Gmail hesabınızla Chrome’da oturum açtıysanız şifrelerinizi Google hesabınızda …

3 Yorumlar

  1. teşekkürler google

  2. cok memnunum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.