Hotmail Kaydol (Yeni)

Sizlere her zaman yardımcı olmayı görev edinen indirKaydol sitesi yazarları olarak, bu yazıda Hotmail’den nasıl yeni bir e-posta adresi alacağınızı ayrıntılı ve anlaşılır bir şekilde ekran resimleri ile anlatacağız. Burada yapacağınız işlem ile Hotmail’e kayıt olarak bir e-posta adresine sahip olacaksınız. İşlemler ile ilgili takıldığınız bir yer olursa yazı altında yer alan “yorum” kısımlarını kullanarak takıldığınız yerleri bize sorabilirsiniz. Bu işlemleri kendinizin yapması çok önemlidir, ileride şifrenizi unuttuğunuzda yada hesabınız çalındığında hesabınızı ancak kayıt sırasında verdiğiniz bilgiler ile geri alabilirsiniz. Bu yüzden sizin adınıza işlemleri biz yapmıyoruz, ısrar etmeyiniz. Ayrıca sizin adınıza e-posta aldığını söyleyen web sitelerine de “kesinlikle güvenmeyiniz”!

Sponsor Reklam

Hotmail’den e-posta almak için ilk önce aşağıda bulunan Hotmail Kaydol butonuna tıklamayınız. Açılan sayfada hesabınızı almak için gerekli işlemlere başlamak için “Hesabınız yok mu? Bir tane oluşturun” yazısına tıklamanız gereklidir.

Hotmail Kaydol Yeni

Hotmail Kaydol

Açılan formun ekran görüntüsü aşağıda yer almaktadır. Bu formda sizlere daha kolay anlatmak için kırmızı sayılar verdik. Ekran resminin aşağısında bu sayılarla belirtilen kısımlarda nelere dikkat etmeniz gerektiğini ayrıntılı olarak anlatıyoruz.

Sponsor Reklam
Hotmail E-posta Al

1- Adınızı yazarken “gerçek” isminizi vermeniz ileride yaşayabileceğiniz şifre unutma ve/ya hesap çaldırma işlemlerinde hesabınızı kurtarmak için gerekli olmaktadır. Bu nedenle gerçek isminizi verebilirsiniz. Zaten siz istemedikçe hesabın kime ait olduğu gözükmemektedir.

2- Kullanıcı adı kısmına e-posta adresinizin ne olmasını istiyorsanız bunu yazın. Burada hemen sağda aşağıya bir ok vardır, buraya tıklayarak “hotmail” seçmelisiniz. Aksi takdirde Hotmail hesabı açamaz yerine outlook e-posta adresi almış olursunuz. Kullanıcı adı seçerken dikkat etmeniz gereken milyarlarca hotmail hesabı alınmış durumdadır. Bu nedenle nokta, altçizgi, sayı gibi karakterler kullanmanız gerekebilir. Daha önceden alınmış bir e-postayı alamazsınız. Eğer yazdığınız kullanıcı adı alınmış ise size uyarı verecek ve hotmail hesabı açmanıza engel olacaktır.

3- Parola en az 8 karakter olmalıdır. Güçlü bir şifre hesabınızın çalınmasını engeller. Büyük-küçük harf, sayı ve özel karakter kullanmanız şifrenizin çalınmasını engeller. Örnek bir şifre: 1nd1R@Kaydol akılda kalıcı ve kırılması zor bir şifre olarak düşünebilirsiniz. DİKKAT: Bu bir örnek şifredir, lütfen siz kendinize özel şifre oluşturun ve kimseye “söylemeyin”!

4- Doğum tarihinizi 18 yaşından büyük iseniz doğru girmeniz yine ileride yaşayabileceğiniz şifre unutma ve/ya hesap çaldırma işlemlerinde hesabınızı kurtarmak için gerekli olmaktadır. 18 yaşından küçük iseniz doğum tarihinizi en az 18 olacak şekilde vermeniz gerekebilir.

5- Telefon yada diğer e-posta adresinden birisi zorunludur. Yani ya cep telefonu numarası vereceksiniz yada kullandığınız bir e-posta adresi vereceksiniz. Eğer cep telefonu vermek istemiyor yada yoksa, e-postanız da yoksa bir tanıdığınızın cep telefonu yada e-posta adresini buraya yazabilirsiniz. Unutmayın buraya yazacağınız e-posta ve cep numarası ile şifreniz “değiştirilebilir” bu nedenle başka birisinin e-posta yada cep numarasını yazacaksınız, bu kişi “güvendiğiniz” birisi olmalıdır.

6- Bilgisayar yazılımları “otomatik” olarak e-posta adresi almasın diye artık hemen hemen tüm formlarda “Gördüğünüz karakterleri” girin şeklinde kısımlar bulunmaktadır. Bu hesabı bir “insanın” açtığını ispatlanması için istenmektedir. Resimdeki karakterleri görmekte zorlanırsanız “Yenile” diyerek yeni bir resmin gelmesini sağlayabilirsiniz.

Tüm adımları yaptıktan ve bilgileri girdikten sonra “hesap oluştur” dediğinizde artık yeni bir Hotmail E-postası almış olursunuz. Hesabınız bu arada açılacak ve aşağıdakine benzer açılış ekranı gelecektir.

 

Hotmail Hesap Al

Hotmail e-posta hesabınıza ilk girişinizde bazı seçimler yapmanız gerekir. Bunlardan birisi saat dilimidir. Saat dilimimiz 2016 yılında sabitlendiği için UTC +3 Türkiye seçilmelidir. Eğer Türkiye yok ise başka bir UTC +3 seçebilirsiniz.

Hotmail E-posta Aç

Bir sonraki ekranda ise e-posta kutunuzun temasını seçebilirsiniz.

Hotmail Aç

Son pencerede ise göndereceğiniz tüm e-postalarda en sonda gözükecek olan “imza” kısmını girmeniz istenir. Buraya hiç birşey yazmak zorunda değilsiniz. Yazmak isterseniz ise ekran resminde örnekte olduğu gibi dilediğiniz şekilde yazabilirsiniz.

Hotmail Al

Hotmail Kaydol işlemi ile ilgili her türlü soru ve sorunuzu bize iletebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

2 Yorumlar

  1. muhammed kerem çoban

    Hesabını Kapatma Kararını Değerlendiremiyoruz
    Facebook hesabın Topluluk Standartlarımıza uymadığı için kapatıldı. Bu kararı zaten değerlendirdik ve geri çevrilemeyeceğini belirledik. Merhabalar. facem kapatıldı ve bu uyarıyı veriyor. bu hesabı kurtarma şansımız varmı acaba.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.