Gmail – Google Sorunları ve Çözümleri

Bildiğiniz gibi indirKaydol sitesi olarak sizlere her konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Google hizmetleri ile ilgili birçok yardım yazısı hazırladık. Tabi en çok kullanılan Google hizmetlerinden birisi olan Gmail ile ilgili hemen hemen her konusunda sizlere yardımcı olduk. Bu yazıda ise tüm bu soru ve sorunları tek bir yazıda topladık. Sizlerden gelen soruları yani sıkça sorulan soruları bu yazıda toplayarak aradığınız yardıma kolayca ulaşmanızı sağladık.

Sponsor Reklam

Sizler de Google hizmetleri ve Gmail ile ilgili soru ve sorunlarınızı bize yazının altında yer alan yorum kısmında bize iletebilirsiniz. Sizlere en kısa sürede yardımcı olmaya çalışıyoruz, sorularınız için ekran resimli yardım yazıları dahi hazırlıyoruz.

1- Gmail e-posta adresi nasıl alınır? Sizler için yeni hazırladığımız bu yazıya Gmail Kaydol Yeni tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yazıda anlatılanları yaparak sorunsuz e-posta adresi alabilirsiniz.

Sponsor Reklam

2- Gmail e-posta adresim var, yeni bir tane Gmail alabilir miyim? Gmail ilk çıktığında yıllarca “beta” sürümü olarak kaldı. Beta sürümü boyunca sadece davet üzerine hesap açılabiliyordu. Şuan ise ikinci bir Gmail adresi alabilirsiniz. Hatta istediğiniz kadar Gmail hesabı açabilirsiniz.

3- Gmail şifremi unuttum, nasıl geri alabilirim? Gmail Şifremi Unuttum Google şifre unutulduğunda eskiden bir form doldurarak şifremizi almayı deniyorduk. Yeni sistemde ise bu işlem çok daha farklı bir şekilde yapılmaktadır. Eski bir şifre, kurtarma e-postası (ikinci e-posta) ve hesap açılış tarihi ile ancak unutulan şifre sıfırlanabiliyor. Bu yenilenmiş yazımızda anlatılanları yaparak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

4- Gmail’de en fazla kaç MB ek dosya gönderebilirim? Bu artık neredeyse bir dünya standardı haline geldi. Microsoft, Google, Yahoo gibi e-posta sağlayıcıların hepsi e-posta ve ekinin boyutu 10 MB’ı geçerse e-postayı yollamamaktadır. Yani en fazla 10 MB’lık e-posta gönderebilir ve alabilirsiniz.

5- Gmail ile 10 MB’dan fazla dosyayı nasıl gönderebilirim? Google bu tür durumlar için size şu şekilde bir öneri sunmaktadır. Ücretsiz olarak Google Drive hesabı açabilirsiniz. Eğer bir Google Drive hesabınız yok ise  nasıl açılacağını ve nasıl kullanılacağını Google Drive yazımızdan öğrenebilirsiniz. Google Drive’a GB’lar büyüklüğünde video atabilirsiniz, en fazla 5 TB büyüklüğünde dosya atabilirsiniz. Sanırız bu da sizin bu sorununuzu rahatlıkla çözer.

Google Yardım

6- Gmail hesabım çalındı nasıl geri alabilirim? Ne yazık ki bir çok site ziyaretçimizin yaşadığı bir sıkıntı. Google hesap kurtarma işlemlerini değiştirdi. Artık çalınan bir Gmail’i almak için en az iki bilgi olması gerekmektedir. Çalan kişi hemen ikinci e-posta ve cep telefonu bilgilerini değiştirdiği için hesabınızı geri almak için bu hesapta kullandığınız bir şifre ile hesabı açtığınız tarihi bilmek zorundasınız. Genellikle herkes şifresini hatırlıyor ama hesap açılış tarihini bilmiyor. Burada sürekli işleme baştan başlayarak açılış tarihini de deneyerek hesabınızı geri alabilmeniz mümkündür. Daha ayrıntılı olarak anlattığımız bu işlemlere Çalınan Gmail Hesabını Geri Almak yazımızdan ulaşabilirsiniz.

7- Gmail hesabım çalındı siz alabilir misiniz? Google çalınan hesaplarda çok ince eleyip sık dokuyor. Çünkü hesabın “çalınmaya” mı çalışıldığı yoksa hesabın gerçek sahibinin geri almaya çalıştığını bazı bilgilere bakarak anlamaya çalışıyor. Bunun için “Cookies” denilen ve bir cihazdan giriş yapıldığında bilgiler bırakan dosyalara bakıyor. Yani çalınan hesaba hangi hangi cihazlardan ulaşılmış kontrol ediliyor. Ayrıca yine çalınan hesaba hangi IP’lerden girildiğini de kontrol ediyor. Mesela siz Ankara’da yaşıyorsunuz ve hiç Mersin’e gitmediniz. Hesabınız Mersin’den çalınırsa verdiğiniz bilgiler ile bu da işleniyor ve çalınan hesabınızı hemen geri alabiliyorsunuz. Bu nedenlerle SİZİN ADINIZA HESABINIZI GERİ ALAMAYIZ! Lütfen bu konuda ısrarcı olmayınız, anlattığımız nedenlerle sizin adınıza çalınan hesabınızı geri alabilmemiz mümkün değil. Ayrıca unutmayın internet ortamında kimseye güvenmeyin. Hadi hesabı aldık diyelim size geri vermezsek ne yapabilirsiniz? 🙂

8- Google hesabı nedir? Aslında Gmail e-postanız ve şifreniz Google hesabınız demektir. Gmail e-postası aldığınızda aslında Google hesabı alırsınız. Çünkü bu açtığınız hesapla tüm Google hizmetlerini kullanabilirsiniz. Google+, Drive, Youtube, Adsense, Adwords ve diğer tüm hizmetlere bu hesapla giriş yapabilirsiniz.

9- Kullanıcılarımızın ilettiği sorun Gmail şifremi unuttum işlemleri yapıyorum “Google hesabın size ait olduğunu doğrulayamadı” hatası alıyorum? Gmail şifre sıfırlama işlemleri sırasında sizden 3 bilgi girmeniz istenir, bu 3 bilgiyi doğru olarak girmezseniz bu hayatı alırsınız. Bu durumda verdiğiniz bilgileri gözden geçirmelisiniz. Ne zaman istenilen 3 bilgiyi yani hatırladığınız bir şifre, kurtarma e-postası yada telefon numarası ve son olarak hesap açılış tarihi bilgilerini doğru girerseniz şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

10- Kullanıcılarımızın ilettiği sorun Gmail hesabım çalındı işlemlerini yapıyorum “Google hesabın size ait olduğunu doğrulayamadı” hatası alıyorum? Çalınan Gmail’inizi geri almak için tıpkı şifre sıfırlama da olduğu gibi 3 bilgi istenir, bu 3 bilgiyi doğru girmediğinizde bu hata ile karşılaşırsınız. İstenilen 3 bilgi en son kullandığınız şifre, iletişim e-postası (kayıt sırasında verdiğiniz kurtarma e-postası olursa hesabınızı geri almanız kolaylaşır) ve hesap açılış tarihi bilgilerini eksiksiz ve doğru girdiğinizde hesabınız doğrulanır. Ama hemen hesabınızı yine geri alamazsınız, verdiğiniz bilgiler ve cihazınızdaki “cookie” ile IP bilgileriniz değerlendirilir; sonra verdiğiniz iletişim e-postasına bilgiler gönderilir.

11- Gmail hesap açılış tarihini nasıl bulabilirim? Google hesap açılış tarihini “kişisel” bilgi olarak kabul ettiği için herhangi bir şekilde hesap açılış tarihinizi bulabileceğiniz bir yöntem sunmaz. Hesap açılış tarihini bulmak için kurtarma e-postanıza bakabilirsiniz. Çünkü hesabı açtığınızda Google kurtarma e-postasına doğrulama e-postası yollar. Ayrıca Gmail hesabınızla kayıt olduğunuz facebook, oyun sitesi vb. yerlere girerek hesabınızın ne zaman açıldığını öğrenmeye çalışabilirsiniz. Dediğimiz gibi direk Gmail hesap açılış tarihini bulabileceğiniz bir yöntem yoktur. Ayrıca hesap açılış tarihinizi Gmail şifre sıfırlama yada çalınan Gmail hesabınızı geri almak için ihtiyaç duyuyorsanız “deneme” yapabilirsiniz. Yani her seferinde farklı bir ay-yıl bilgisi vererek açılış tarihinizi denemeyle kabul ettirebilirsiniz. Tabi hemen kabul edilen tarihi not almanızda fayda var, ilerleyen bir zamanda yine işinize yarayabilir.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

4 Yorumlar

  1. yusufsoydas064@gmail olan hesabım çalındı ve clash of clans hesabıma giremez oldum 05456901442 numarama kayıtlıydı şimdi başka bir numaraya kayıtlı ama kodu bilmiyorum eski şifre 12345yusuf du

    • Yusuf Bey, ilk önce Gmail hesabınızı geri almak için uğraşmanız lazım. Bunun için http://www.indirkaydol.com/calinan-gmail-hesabini-geri-almak/ burada anlatılanları deneyin. Çalan kişi ikinci e-posta, cep telefonu değiştirdiği için bunlarla hesabınızı geri alamazsınız. Hesabınızı geri almak için hesapta kullandığınız bir şifreniz ve hesap açılış tarihi ile başvuru yapacaksınız. Başvurunuz onaylanırsa 3-5 gün içinde döneceğiz diye size e-posta gelecek. Daha sonra sadece bekleyeceksiniz.

  2. bana nasıl çözüm bulunur

  3. Emir güngör

    Google hesabımda yaşım küçük olduğu anlaşıldığından dolayı doğum günümü düzeltemiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.