Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile yardımcı olmaya devam ediyorum. Bu yazıda sizlere Single Language işletim sistemlerinin ne olduğunu ve diğerlerinden ne farkı olduğunu detaylı bir şekilde anlatacağım.

Sponsor Reklam

Windows 8.1 ile hayatımıza giren Single Language sürümü daha sonra Windows 10 ile devam etti. Bundan sonraki Windows 11 ve diğer sürümlerde de Single Language olacak gibi. Peki Home sürümü ile ne farkı var? Aralarında tek fark var o da Home sürümünde Türkçe kullandığınız bilgisayarınıza başka bir dil ekleyerek, mesela İngilizce ekleyerek bilgisayarınızı İngilizce de kullanabilirsiniz. Yani Home ile Single Language arasındaki tek fark var, Single Language hangi dil yüklendiyse sadece o dil kullanılmak zorundadır. Single Language’e dil yüklenemez, yükleneceğini iddia edenler de işletim sisteminizi tamamen göçertebilir.

Windows Single Language Nedir

Windows Single Language işletim sisteminiz var ama İngilizce ve siz Türkçe kullanmak isterseniz ne yapmanız gerekir? Bu durumda seri numaranızı bulup sonra kayıt ettikten sonra Türkçe olarak format atmanız gerekmektedir. Bunlarla ilgili tüm yazılar ve videolara sitemden ulaşabilirsiniz. Aşağıda da bunlarla ilgili bağlantılar mevcuttur.

Sponsor Reklam

Windows Seri Numaramı Nasıl Bulurum?

Windows 8.1 Format Nasıl Atılır?

Windows 10 Format Nasıl Atılır?

Peki Windows Single Language neden var? Microsoft bunu biraz ülkelere özel seri numaraları üretmek ve daha ucuz Windows satabilmek için yapmıştır diye düşünüyorum. Artı olarak Single Language oyun ve internet için kullanılan ev bilgisayarlarında en iyi performans veren işletim sistemidir. Çünkü en hafif Windows sürümüdür, gereksiz sistem dosyaları ve hizmetleri bulunmaz.

Konuyla ilgili sormak istedikleriniz aşağıda yer alan yorum kısmından bana ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Orijinal Windows 7 Tüm Sürümler İndir

Bildiğiniz gibi sizlere her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu yazıda sizlere direk Microsoft’un sitesinden tamamen …

2 Yorumlar

  1. hesabim sifresini oyrenmek hesab calindi kutfen yardim edin

  2. Facebook durduk yere kapatıldı açılmasını istiyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.