Orijinal Windows 7 Tüm Sürümler İndir

Bildiğiniz gibi sizlere her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu yazıda sizlere direk Microsoft’un sitesinden tamamen orijinal – virüssüz – sorunsuz Windows 7 indirme bağlantılarını sunacağım. Bu indirme bağlantılarına sağ tıklayıp yeni sekmede adres kısmına tıklayıp yapıştırdığınızda siz de göreceksiniz ki “download.microsoft.com/download/” adresine gitmektedir. Yani tamamen orijinal bir şekilde Windows 7 indirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Windows 7 Ultimate, Professional yada Home hangi sürümü isterseniz hepsi aşağıdaki bağlantılarda mevcuttur. Ayrıca işlemciniz eğer 32 Bit ise bunun için sizlere 32 Bit sürümlerini de sunuyorum. Eğer bilgisayarınızın (işlemcinizin) kaç bit olduğunu bilmiyorsanız ilk önce CMD açın Başlat > Çalıştır > cmd daha sonra “wmic cpu get architecture” komutunu kopyalayıp yapıştırın ve “Enter” a basın. Eğer işlemciniz 32 bit ise “0” çıkacaktır. Eğer işlemciniz 64 bit ise 6 yada 9 yazacaktır. Buna göre 32 bit mi yoksa 64 bit mi indirmeniz gerektiğini anlayabilirsiniz.

Windows 7 hangi sürümü İndirmelisiniz?

Benim kendi tercihim professional olacaktır. Ultimate de indirebilirsiniz. Ama home sürümü biraz sizi kısıtlar. Oysa 8.1 ve 10’da ev ve oyun için en iyisi Home hatta Single Language’tir. Windows 7 de ise dediğim gibi pro yada ultimate indirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Dosya boyutları oldukça büyüktür. 32 Bit sürümler için 3.8 GB olan iso dosyaları, 64 Bit sürümler için 5.5 GB’dır. Bu nedenle 32 bit sürümleri DVD’ye aktarıp format atabilirken 64 bit ile yapamazsınız. Bu nedenle indirdiğiniz “iso” ları Rufus programı ile USB’ye yazarak format atmanız gereklidir. Rufus programı yazısına tıklayarak indirebilirsiniz. Aşağıda her sürüm için indirme yazılarına tıklayarak “iso”ları indirebilirsiniz. İndireceğiniz bu “iso” dosyaları İngilizce’dir. Fakat Windows update ile dil paketini indirip rahatlıkla Türkçe hale getirebilirsiniz.

Windows 7 Ultimate 32 Bit İndir

Windows 7 Ultimate 64 Bit İndir

Windows 7 Professional 32 Bit İndir

Windows 7 Professional 64 Bit İndir

Windows 7 Home 32 Bit İndir

Windows 7 Home 64 Bit İndir

Hepsi servis paketi 1 içeren bu indirme bağlantılarını kullanarak virüs korkusu olmadan indirebilirsiniz. Ama kişisel tavsiyem artık Windows 7’yi bırakarak Windows 8.1 yada Windows 10’a geçmenizdir. Bunun sebebi ise Windows 7 için yeni “güvenlik güncelleştirmeleri” artık Microsoft çıkartmamaktadır. Bu nedenle Windows7 den kaynaklı güvenlik açıklarını kullanarak virüsler – solucanlar bilgisayarlara kolaylıkla bulaşmaktadır. Üstelik hiçbir antivirüs yada güvenlik programı bunu Windows’un kendi açığı olduğu için engelleyemez.

Aklınıza takılan her konuda bana aşağıdaki yorum kısmından yada facebook sayfamdan mesaj ile ulaşabileceğinizi unutmayın.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EYP Uzantısı Nedir? Nasıl Açılır?

Dijital dünyaya geçiş sırasında farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Eskiden kağıt üzerinde gönderilen resmi evraklar artık kısaca …

9 Yorumlar

  1. çok da ne efsane

  2. cidden çok çok teşekkür ederim her yerde aradım fakat bulamadım microsofta bile bulmadım windowa 7 ultimate yi sen buraya yuklemişsin ustelik hiç uğraşmadan indiriyoruz allah razı olsun birader sen bizim işimizi gördün rabbimde senin işini rastgetirsin.

  3. bu sürümlerden indirince yukleyebiliyrmuyuz.

  4. HOCAM BEN YÜKLEDİMDE İNGİLİZCE BİRDE İNTERNETE BAĞLANAMIYORUM WİFİ ÇIKMIYOR

  5. ben yukledım ama nasıl kurucam yardımcı olurmusunuz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.