Auto Brawl Chess İndir – Oyna

Mobil oyun piyasasında sürekli çıkan oyunları takip etmek ve hangi oyun iyidir, nasıl oynanır, yüklemeye değer mi gibi tüm sorunların cevapları ile sizlere yeni oyunları tanıtmaya devam ediyorum. Bu yazıda tanıtacağım oyun da farklı oynanışı ve bireysel taktik oyunları sevenler için oldukça zevkli bir oyun. Auto Brawl Chess oyunu indirme bağlantısı ve oyun hakkında tüm bilgiler bu yazıda sizlerle.

Sponsor Reklam

Auto Brawl Chess Nedir, Nasıl Oynanır?

Oyunda onlarca farklı karakteri seviye atlatarak güçlendirmeye ve savaş esnasında bu karakterleri kullanarak zafer kazanmaya çalışırsınız. Farklı bir savaş mantığı olan oyunda 3 farklı oyun modu bulunmaktadır. “Casual” – “Ranked” – “Insane” modları bulunmaktadır. Casual’da 4 farklı rakip ile 30 puan düşme üzerinden oynarsınız. Kaybetmeniz bir şey kaybettirmez, kazandığınız takdirde 10 aşamada ödüller alırsınız. Ranked mode ise ilk 3’e girerseniz kupa puanı verir, son 3’te yer alırsanız ise puan kaybedersiniz. Yani 6 kişinin 50 puan üzerinden birbiri ile sürekli puan bitene kadar savaştığı alandır. Ödüllerinde karakter puanı kazanırsınız. Insane mode ise “Chess Pass” puanı kazandığınız her şeyi ile ranked mode gibidir. Tek fark 5 slotluk yedek kadronuzun sınıf ve özellikleri de oyuna yansır.

Bir savaşa 2 puan ile başlarsınız ve bu iki puanla markete gelen 4 savaşçıdan ikisini seçerek başlamalısınız. Aynı savaşçıdan iki tane aldığınızda savaşçınız 2 yıldızlı olur ama oyun başında tavsiye edilmez. Her savaşçının Rarities (enderliği), Factions (ırkı) ve Classes (sınıfı) vardır. Örnek Marliyn common (sıradan) enderliği olan, Empire ırkından bir Mage (büyücüdür). Şuan oyunda 60 kadar “hero” – kahraman 5 farklı enderlik, 11 ırk ve 10 sınıf bulunmaktadır. Oyunda savaş kazandıkça daha fazla harcama puanı kazanır ve daha çok kahramanı savaş alanına yerleştirebilirsiniz. Üst üste aldığınız 3. galibiyetten sonra +1 bonus puan alırsınız, aynı şekilde üst üste aldığınız 3. mağlubiyetten sonra da +1 bonus alırsınız. Eğer bonus puanınız 10’dan fazla ve harcamazsınız +1 bonus, 20’den fazla ise +2 bonus alırsınız. Ve bu şekilde +30, +40, +50 şeklinde gider ve bonus almaya devam edersiniz.

Sponsor Reklam

Oyun bir satranç tahtasında 4X4X2=32 karede oynanır. Siz kendi 4×4 alanınıza kahramanlarınızı öyle yerleştirmelisiniz ki düşmanınıza karşı avantajlı olmalısınız. Bu anlamda adındaki Chess (satranç) kısmını hak eder. Çünkü doğru yerleşim ile sizden daha güçlü bir savaşçıyı yenebilirsiniz. Ayrıca oyunda en önemli taktiklerden birisi aynı “ırktan” yada aynı “sınıftan” kahramanlar ile bonus elde edebilmenizdir. Bu nedenle marketten karakter alırken buna dikkat etmelisiniz. Savaş esnasında kahraman satıp – tekrar başka kahraman alabilirsiniz. Fakat tek yıldızlılar ve sıradan kahramanlardan kayıp olmazken, 2 yıldızlı uncommon ve üstü enderliklerde satarken zarar edersiniz. Örnek, 2 yıldızlı bir uncommon 2+2=4 para ederken satarken 3 para alırsınız.

Aşağıda yer alan indirme butonlarından cihazınıza uygun olanına tıkladığınızda oyunu indirip hemen oynamaya başlayabilirsiniz.

Auto Brawl Chess İndir – Android Auto Brawl Chess İndir – iOS

Oyunda ayrıca komutan karakterleriniz bulunmaktadır. Bu karakterler özel etkinlik, Chess Pass sonucu veya dükkan da satın alma ile eldebileceğiniz karakterlerdir. Her biri farklı bonus sağlar. Mesela her 5 saniyede bir tüm kahramanlarınızı iyileştirme yada tüm düşman kahramanlarına zarar verme gibi farklı bonuslar vardır.

Oyunu ben de severek oynuyorum. Aklınıza takılan ve sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Tavla Plus İndir – Oyna

Dünya tarihinin en eski oyunlarından birisi olan tavla, Türk kültürünün de değişmezlerinden birisidir. Dükkanın önüne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.