Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma İndir

Milli Eğitim Bakanlığının önerdiği oyunlardan birisi olan Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma oyununu aynı zamanda EBA sitesinde de sunmaktadır. Üstelik bu oyunu sitemizden de oynayabilirsiniz. Ama bu yazıda sizlere oyunu tablet ve akıllı telefonlardan bu eğlenceli ve eğitici oyunu nasıl oynayabileceğinizi ve indirme bağlantılarını sunacağım.

Sponsor Reklam

Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Nedir? Eğitsel bir oyun olan oyun kodlama mantığını çocuklara çok güzel bir şekilde anlatmaktadır. Oyun ile öğrenmenin birleştiği oyun kodlamaya yatkınlığını da belirler. Oyun içinde başarılı olan bir çocuk kodlamaya da yatkın diyebiliriz, çünkü oyunun hedeflediği kodlamanın temel prensiplerini öğretmektir. Aynı zamanda zeka oyunu diyebileceğimiz bu oyun tamamen ücretsiz olarak indirilebilir ve oynanabilir.

Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma Nasıl İndirilir? Oyunun iOS sürümü bulunmamaktadır, bu nedenle aşağıda yer alan indirme butonu sadece android tablet ve akıllı telefonlarda geçerlidir. Oyunun boyutu yaklaşık 15 MB’dır. 100bin den fazla indirmesi olan oyunun Google Play derecesi 4.2 dir ve toplam 2binden fazla oy almıştır.

Sponsor Reklam

Harezmi Şehri – Kodlama ve Algoritma İndir

Oyunda belli bir hamle sayısında altınları toplamanız istenir. Bunun için gerekli olan hamleleri yani kodları yazıp başlatmanız gerekir. Tabi ilk başlarda kolay olan bölümler gitgide zorlaşmaktadır. Ayrıca ilerleyen seviyelerde hamleleri fonksiyonlar ile tekrarlamak gerekir. Ki zaten kodlamanın asıl olayının bu algoritmaları geliştirmek olduğunu öğretir. indirkaydol sitesi sahibi, eğitim fakültesi mezunu, 30 yıllık oyun deneyimi ve bir bilişim uzmanı olarak bu oyunu herkese öneririm. İsterseniz kodlamaya isterseniz zeka oyunlarına ilgi duyun zevkle oynayacağınız bir oyundur.

Oyun ile ilgili görüşlerinizi ve sormak istedikleriniz altta yer alan yorum kısmından benimle paylaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Tavla Plus İndir – Oyna

Dünya tarihinin en eski oyunlarından birisi olan tavla, Türk kültürünün de değişmezlerinden birisidir. Dükkanın önüne …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.