Google Maps İndir

Akıllı telefonların hayatımızı girmesiyle birçok şey değişmiş durumda. Yaşantımızda iletişim sağlamasının yanısıra, hayatımızı kolaylaştıyor, çeşitli sorunların çözümlerinde bize kolay ve rahat çözümler sunabiliyor. İşte bunlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz; Google Maps’tir. Google tarafından üretilen Google Maps, ücretsiz bir çevrimiçi haritalama programıdır. Sürekli haritaları güncelleyerek fark yaratan Google Maps her geçen gün bu programına yeni özellikler kazandırmaktadır. 2014 yılıyla birlikte “Sokak Görünümü” özelliği ile daha ilgi çekici hale gelmiştir. Her telefon ya da bilgisayarda olması gerektiğine inandığımız Google Maps hakkında size kısa bilgiler vermeye çalışalım. Sürekli yenilenen ve geliştirilen Google Haritalar ile yaptığınız her yeni arama ile size özel haritalar hazırlar. Bunun sayesinde, bir sonraki aramanızda sizin için önemli gördüğü yerleri size sunar. Vurguladığı önemli yerlerle kendinize ait bir harita karşınıza çıkar.

Sponsor Reklam

Google Maps haritalarda son güncellemelerle artık etkileşimli hale gelmiştir. Yani herhangi bir yer seçtiğiniz de, o kısma odaklanır ve size özel daha çabuk ulaşabileceğiniz,  kullanabileceğiniz alternatif yollar sunar. Arama kısmına adresinizi girdiğinizde, kısa sürede o adrese odaklanır. Arama kutusuna eğer genel bir yerleşim yeri (il,ilçe vb.) girerseniz , size farklı adresler sunar. Siz de bunlardan en yakın olanını veya tam olarak hedefinizi görebilirsiniz. Üstelik ulaşmaya çalıştığınız hedef ile ilgili kullanıcı yorumları, fotoğraflar da bulabilirsiniz. Bu özellik size hedefinizi bulmanızda yardımcı olacaktır.

Arama kutusundan arama yaptıktan sonra, size arama sonuçlarını gösterecektir. İşaretleri daha büyük olan kısımda en iyi sonuçları gösterir. Daha detaylı bilgi almak istiyorsanız, çıkan işaretlerin üzerine tıklayabilirsiniz. Böylelikle detaylı fotolara kadar birçok ayrıntıya ulaşabilirsiniz. Yine bu kısımda şuan ki konum ile ulaşacağınız hedef arasındaki mesafeyi kilometre cinsinden öğrenebilirsiniz. Yürüyerek, taşıtla vb. farklı tercihlerden kendinize uygun olanı seçtiğinizde mesafenin dışında, yaklaşık olarak kaç dakikada hedefinize ulaşabileceğinizi de görebilirsiniz. Google Maps’i navigasyon olarak da kullanabilirsiniz. Yani ayrıca bir navigasyon programı almanıza ihtiyaç kalmayabilir. Yeni Google Haritalar ile Sokak Görünümlerine de ulaşabilirsiniz. Bu özellik ile daha önce hiç gitmediğiniz yeri dolaşmış gibi hissedeceksiniz. Unutmadan söyleyelim; bu özellik dünyada birçok yer için kullanılabilir fakat tamamında şu an için kullanılamıyor. Google bunun için her geçen gün yeni yerler eklemektedir. Bu özelliği haritanızda kullanmak için yukarı ok şeklinde seçenekleri gösteren Pegman’ı tıklamanız gerekli. Buraya tıkladıktan sonra sayfa, harita üzerinde Sokak Görünümü özelliğini kullanabileceğiniz görüntüler mavi renk ile gösterilir. Ayrıca turuncu renk ile gösterilen noktalarda iç mekan görüntülerine ulaşabilirsiniz.  Sokak görünümüne girdikten sonra mouse ile veya yön tuşlarıyla sağ sol yapabilir, mouse tuşları veya artı ve eksi tuşlarıyla haritayı yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Google Maps’in Kısaca Özellikeri; – 200’den fazla ülkede geniş ve doğru harita desteği vardır. – 3 farklı seçenek “araba, bisiklet ve yaya” için yol tarifi rotalarında sesli GPS navigasyonu vardır. – 3000’den fazla şehirde toplu taşıma amacıyla hazırlanmış yol tarifi ve harita desteği vardır. – 100 milyondan fazla yer ile ilgili detaylı bilgi sunar. – Önemli yerleri örneğin; okul, hastane, kamu binaları vb. yerleri belirgin olarak gösterir. Ulaşım için ise otobüs duraklarını, adlarıyla beraber gösterir. – Yeni özellikleriyle Sokak Görünümü, müzeler vb. daha birçok mekan için görüntü özelliği vardır.   Canınız mı sıkıldı? Açın Google Haritaları Türkiye’yi ya da Dünya’yı sanal olarak dolaşın. Ya da yolunuzu kaybettiniz, daha önce hiç gitmediğiniz bir yere gideceksiniz. Hemen Google Haritaları açın, size yol göstersin. Bunun için Browser, Android tabanlı telefon ve tablet, iPhone ve iPad vb. araçlarda kullanmak için alt kısımdaki Google Maps İndir butonundan size uygun olanı seçmeniz yeterli.

GOOGLE MAPS PC’de Kullan

Android – GOOGLE MAPS İNDİR

iPhone-iPad – GOOGLE MAPS İNDİR

Windows Phone – GOOGLE MAPS İNDİR

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.