Rakion Oyna – Rakion Kaydol

Rakion oyunu kapandı!

Son derece iyi tasarlanmış detay ve görselliklerle, gerçek zamanlı online strateji oyunu oynamak istiyorsanız Rakion tam size göre. Çoğumuzun bildiği Knight Online kadar heyecan verici ve ona rakip olabilecek bir oyundur. Oyun Joygame tarafından Türkiye’deki kullanıcılara sunulmuş. Rakion; MMO (internet üzerinden gerçek zamanlı olarak oynanabilen) ve  yoğun olarak PvP (Bir oyuncuyla, başka bir oyuncu karşılıklı oynayabilir, Players v Players) türündedir. Oyuna yeni başladığınızda, oyuna ısınırsanız, birçok iyi stat ve taktik dağılımıyla seviyenizi hızla yukarılara çekebilirsiniz. Ayrıca Rakion İndir kısmını kullanarak oyunu bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Rakion’da Türkçe desteğin olması, oyunu daha zevkli hale getiriyor. Kısa süreli savaş oyunları oynamak çoğu oyun severler için tercih edilmez. Bunun için Rakion’da harita tasarımları ve stratejik oyun deneyimlerine yönelik tasarımlar düşünülmüş. Böylece daha gerçekçi oyun oynayabilme fırsatı sunmuştur.

Oyunda amaç sadece düşmanı değil, aynı zamanda belirlenmiş bir hedefi de yıkmak olabilir. Oyunun hikayesine kısaca bakacak olursak; Cane cinayet işlediği için hapishaneye atılıyor. Buradan kaçmak için toprak kazarken, Rooman’ın başarılarının ve uyarılarının anlatıldığı büyük bir kapıyı keşfediyor. Buradan içeri giren Cane nefret ile bütünleşiyor ve yenilmesi çok güç olan bir savaşçı olarak dünyaya geri dönüyor. Dünya’da barış hakim sürerken Cane’nin geri dönmesiyle birlikte, kapıdan içeri girdiğinde aldığı nefret tohumlarını dünyaya yaymaya başlıyor. Dünya Cane’nin zulmünden kaçmak için dayanışma içine giriyor. Bu dayanışma halindeyken, Alcon parçacıklarını keşfediyorlar ve bunlara “Hücre” adını veriyorlar. Ama korktukları birşey var; Cane’nin bu hücreleri kullanarak dünyayı tamamen yok edeceği…İşte Rakion, bu savaşın gidişatını giderecek kahramanlarını arıyor. Kendine en uygun olan karakterle başla ve Cane’i durdur.

Sponsor Reklam

Oyunun hikayesinden sonra, biraz da oyun ve karakterleri hakkında bilgi verelim. Oyuncular kırmızı ya da mavi takımlardan birini seçerek birbirleriyle rekabet ederler. Bir bölüm kazanmak için verilen görevleri yerine getirmelisiniz. Bunları tamamlayan bir raunt kazanmış olur. Ölen karakter belli bir süre sonra tekrar oyuna katılabilir.

Oyunda 5 farklı karakter bulunmaktadır. Bunlardan kısaca bahsedelim;

Savaşçı: Yakın dövüşte ustadırlar. Standart bir karakter olan savaşçı, oyuna yeni başlayanlar için iyi bir alternatiftir. Güçlü tarafları; korkusuz, kuvvetli ve lider özelliklerinin olmasıdır. Zayıf noktası ise uzun menzilli savaşlarda zayıf kalmaları ve havadan gelen tehlikelere karşı güç olamamalarıdır. Kılıç, hançer kullanırlar.

Okçular: Uzun menzil saldırılarına birebirdirler. Okçular bayandır ve adından da anlaşılacağı gibi ok kullanırlar. Hava saldırıların çok güçlüdürler, takımlarını arkadan çok iyi korurlar. Zayıf yönü ise, gruplaşmış halde gelen düşmana karşı zayıftırlar.

Demirci: Hücre toplamada ustalaşmışlardır. Oyundaki en güçlü klasman askeridirler. Güçlü ve kuvvetli olmalarının yanı sıra, toplu ve yakın dövüşte bu özelliklerini daha iyi kullanabilirsiniz. Zayıf noktaları yavaş olmalarıdır.

Büyücü: Düşmanınızı kısmen de olsa zayıflatır, yaratığınızı güçlendirebilirsiniz. Büyücüler kendi başlarına savaşamazlar, fakat diğer karakterlerle toplu olarak savaştığı zaman, çok verim alabilirsiniz. Uzun menzilli savaşlarda takımınıza yarar sağlar ve takımı iyileştirebilir.

Ninja: Oyundaki en hızlı karakterdir. Düşmanını sessiz ve sinsice yaklaşıp, hızlıca silahını kullanıp öldürebilir.  Zayıf noktası ise topluca yapılan savaşta güçsüz kalabiliyor olmasıdır. Bu karakter tam bir suikastçidir.

Sizde yukarıda bahsettiğimiz bu aksiyon dolu, eğlenceli,akıcı,  görsel efektleri fazlasıyla doyurucu olan Rakion oynamak istiyorsanız, aşağıdaki  Rakion Kaydol linkini tıklamanız yeterli.

Rakion Kaydol

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.