The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir oyun The Third Age piyasaya sürüldü. İlk olarak çok başarılı oyunların yapımcısı olan R2 Games’i bu güzel strateji oyunu için tebrik ederim. Birbirinin aynısı, kopya oyunlardan sıkılanlar için ise oldukça farklı bir deneyim sunmaktadır. En azından sunucu hızı, oyun stabilitesi ve daha bir çok konuda R2 Games’in farkını görebiliyorsunuz.

Sponsor Reklam

The Third Age Nasıl Oynanır? Oyun Lord of The Rings temalı yani Orta Dünyada geçen bir hikayeye sahiptir. Grafikleri bu anlamda oldukça başarılıdır. Tarayıcı üzerinden herhangi bir indirme yapmadan oynanabilen oyun, onlarca sunucuda onbinlerce oyuncunun yer aldığı bir oyundur. Öyle ki sunucularda oyuncu azaldığında sunucu birleştirmeleri yaparak keyfin devam etmesini sağlamaktadırlar. MMORPG türündeki bu oyun meraklıları için oldukça eğlencelidir.

Başlangıç Stratejisi: Strateji oyunlarında olabildiğince hızlı yükselmek ve güçlenmek önemlidir. Ne kadar çabuk güçlenir iseniz etraftaki kaynakları o kadar çabuk elde edersiniz. Bu oyunda ise şehirleri ele geçirmek ve onların bonuslarından faydalanmak önemlidir. Bunun için ilk olarak olabildiğince çabuk Castle (kale) seviyenizi 8 yaparak, 2. seviye asker üretimine başlamanız önemlidir. Daha sonraki hedefiniz ise sırasıyla 12 ve 16. seviyedir. Zaten 20. seviye son kale ve asker seviyesindedir. Bu yükseltmeyi yaparken “Main Quest” ana görevlerini de yapabilmeniz önemlidir. Bu görevlerde ana kahramanınıza deneyim kazanarak seviye atlamasını sağlar. Diğer tüm kahramanlarınızın seviyesi ana kahraman seviyesine bağlıdır.

Sponsor Reklam

Oyunun başında kaynak binalarını sadece Main Quest’ler geldiğinde gerçekleştirin. Çünkü asıl kaynağı oyunda diğer görevleri yaparak elde edebileceksiniz. Oyun başında kaynak konusunda sıkıntı çekmezsiniz. Binaları geliştirirken de asıl amacınızın bir an önce Kalenizi 8 – 12 -16 yapmak olduğunu unutmayın. Diğer binalar ile zaman kaybetmemeye çalışın.

Facebook hesabınızladirek kayıt olarak girebileceğiniz oyuna aşağıda yer alan The Third Age kaydol butonundan erişebilirsiniz. Daha önceden belirttiğim gibi indirme yapmadan direk Chrome, Firefox vb. tarayıcılardan girerek hemen oynamaya başlayabilirsiniz

The Third Age Kaydol

Artık ücret ödemeden bir oyunda başarılı olmak oldukça zor. Fakat bu oyunda zaman harcayarak çok para harcayanlar ile kafa kafaya çarpışabilmeniz mümkündür. Yani oyunda para her şey demek değildir. Daha fazla emek vererek oyunda başarılı olabilirsiniz. Üstelik birlikte hareket edebileceğiniz bir ekibiniz var ise istediği kadar para harcasın oyunda karşınızda duramazlar.

Oyunda her şeyi keşfetmeniz biraz zamanınızı alabilir, fakat kolay bir strateji oyunu da kimseye zevk vermez. Önemli olan bol kahraman elde etmek ve bu kahramanlarınızı olabildiğince çabuk yıldız seviyelerini arttırmak. Bunu yaparken kıyafet geliştirmesi, yıldız geliştirmesi, birlikte çalışma vb. birçok şekilde güçlendirerek yapabilirsiniz.

Oyunla ilgili sizlere daha sonra bir yardım videosu de çekeceğim ve böylelikle oyun hakkında daha çok bilgi vererek sizlere yardımcı olacağım.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Ragnarok Online İndir – Kaydol

Rol yapma oyun türünü sevenlerin hatırlayacağı bu oyun tamamen yenilenerek tekrar oyun sevenler için 4Game …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.