Sponsor Reklam
Anasayfa / Popüler Siteler / Hotmail Kaydol

Hotmail Kaydol

En çok kullanılan e-posta hesap uzantılarından olan Hotmail, aynı zamanda yıllardır en çok tercih edilen e-posta sağlayıcılardan birisidir. Cep telefonunda 532’li numaraya sahip olmakla adınız ve soyadınızla Hotmail’den e-postanız olması da aynı karizmaya sahiptir.

Sponsor Reklam

Ülkemizde ve dünyada hemen hemen herkesin bir adet Hotmail hesabı vardır, bunun en büyük nedenlerinden birisi Windows kullananların sohbet etmek için Windows Messenger kullanmasıdır. Hotmail bu sohbet programı ile bütünleşik hizmetler sunmaktadır. Öyle ki size bir e-posta geldiğinde sohbet programında tek tıkla e-posta hesabınıza geçebilirsiniz.

Sponsor Reklam

WindowsLive, Outlook uzantılı e-posta adresleride Microsoft şirketine aittir. Öyle ki bu 3 e-posta  hesabının kayıt yeri aslında aynıdır. Hotmail ve Outlook’un aynı zamanda “tr” uzantılı kısımlarıda vardır. Yani hotmail-com-tr ve outlook-com-tr şeklinde e-posta adreside alabilirsiniz. Birçok kullanıcı Hotmail e-posta açarken zorlandığı için tüm işlemleri adım adım sizlere anlatıyoruz. İlk olarak yazının altında bulunan Hotmail Kaydol butonuna tıklayarak kayıt sayfasını açıyoruz. Daha sonra aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi açılan pencerede gerekli bilgileri giriyorsunuz. Adınızı ve soyadınızı yazın. Doğum tarihiniz 18 yaşından büyük olmalıdır ve bu şekilde girmenizde fayda var. Aksi takdirde uyarı alabilirsiniz. Cinsiyetinizi seçtikten sonra ve hotmail e-posta adresinizi yani kullanıcı adınızı yazın.

Hotmail Kaydol
Hotmail Kaydol

 

Formun ilk kısmını yukarıda anlatıldığı gibi girdikten sonra ikinci kısma geçiyoruz. Bu kısım da anlatılanlara göre formu doldurmanız gerekmektedir. Telefon numarası girmek istemiyorsanız diğer e-posta adresine kullandığınız bir başka e-posta adresini yazmanız gerekmektedir. Ayrıca bir güvenlik sorusu seçerek cevabını unutmayacağınız bir şekilde girmelisiniz. Aksi takdirde e-posta şifrenizi unutursanız Hotmail e-postanıza bir daha erişemeyebilirsiniz. Posta kodu kısmını bilmiyorsanız bulunduğunuz ilin plaka kodu ve 3 adet sıfır ile çözebilirsiniz. Örnek olarak Ankara : 06000

Hotmail Kayıt ol
Hotmail Kayıt ol

 

Son kısım birçok kez kullanıcılara bela olabilen bir kısımdır. Burada size verilen resimdeki harf ve rakamları büyük-küçük harfe dikkat ederek girmeniz gerekmektedir. Eğer okumada zorlanırsanız “yenile” diyebilirsiniz. Yenileme işlemini tüm harf ve rakamları tam olarak görebildiğiniz bir resim gelene kadar yapabilirsiniz. Biraz sabırlı olmanızda fayda vardır. Son olarak üyelik sözleşmesini okudum kutucuğunu işaretleyerek “kabul ediyorum” yazısına tıklamalısınız. Artık sizinde bir hotmail eposta adresiniz var. Sorularınız için takıldığınız adımı-yeri bize ileterek en aşağıda bulunan Yorum Gönder kısmından sorabilirsiniz. Herkese en kısa sürede cevap vermeye çalışıyoruz.

Hotmail al
Hotmail Aç

 

Hotmail bu kadar popülerken tabi ki kendi adınızla bir e-posta adresi almanız çokta mümkün değildir. Birde adınız ve soyadınız çok yaygın ise imkansızdır. Fakat nick kullanarak yada biraz yaratıcılıkla kendinize güzel bir e-posta adresi alabilirsiniz. Burada iyi bir e-posta hesap ismi tamamen size kalmaktadır.

Hotmail aç
Hotmail Al

 

Kayıt işleminde dikkat etmeniz gereken birkaç nokta vardır. Bu noktaları sizlere hazırladığımız videoda anlatıyoruz, burada da değinmekte fayda var. ilk olarak e-posta hesap adınızı yazdıktan sonta hemen yan tarafta yazan outlook yazısına tıklayarak aşağı doğru açılan münüden hotmail-com yada hotmail-com-tr olanını seçmelisiniz. Aksi takdirde kayıt işleminin bir anlamı kalmaz. İkinci dikkat etmeniz gereken kısım ise cep telefonu bilgisi vermek istemiyorsanız bir güvenlik sorusu belirlemeniz gerekmektedir. İşte bu güvenlik sorusunu seçtikten sonra cevabı kimsenin bilmediği bir şekilde seçmeli ve yazmalısınız yada cevabı rastgele karakterlerle doldurmalısınız. Böylelikle kimse güvenlik sorusunu kullanarak e-posta adresinizi ele geçiremez. E-posta ele geçirilirken en çok kullanılan yöntemlerden birisi budur.

Hotmail Kaydol sayfasının bağlantı adresi için aşağıda bulunan butona tıklamanız yeterlidir.

Hotmail Kaydol

Hotmail’e nasıl kaydolacağınızı anlatan yeni videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Stradivarius İndir – Üye Ol

Alışveriş siteleri, online alışveriş artık sadece çalışanlar için değil herkes için artık bir keyif, bir zorunluluk …

307 Yorumlar

 1. Beyza Hanım form ile tekrar tekrar deneme şansınız var. Ama bilgileri bir şekilde hatırlamalı yada sürekli deneme yanılma yapmalısınız.

  Buradan bir sonuç çıkmayacağından eminseniz. Üye olduğunuz web sitelerine teker teker ulaşıp yeni bir e-posta adresini tanımlamanızda yardımcı olmaya çalışalım.

 2. benim hotmailim çalındı
  bbg_ay sizi faceden gordum lutfen yardımcı Olun

 3. Hüseyin albayrak

  Hotmail imi karayılan olarak ac

 4. Hotmail kayıt oldum sayenizde, süpersin admin!

 5. Gamzenur akar

  Evet

 6. abi nerden e posta ya bakılıyo

 7. lütfen acılsın

 8. Durmadan engel geliyor 10 dakka geçmeden geliyor nasıl gider sorun

 9. kayıt olamıyorum neden engel çıkıyor yeni hesap açamıyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.