Goodgame Empire

2012 en iyi strateji oyunu ödülünü alan Goodgame Empire başarısını hala devam ettirmektedir. Farklı yapısı, yeni oyuncuları koruması, taktiğin ön planda olması vb. birçok özelliği ile benzer oyunlardan üstündür. Online süresi fazla olan ve emek verenin daha güçlü olduğu bu oyunda, en önemli şey oyuncunun savaş ve ekonomi stratejisidir.

Sponsor Reklam

Gerçek bir strateji oyunu olan Goodgame Empire‘ın başarısı yapımcı firmasından kaynaklanıyor diyebiliriz. 2009 yılından bu yana sürekli büyüyen ve sürekli kaliteli oyunlarla oyunseverleri mutlu eden firma, geçen bu sürede yeni oyunlarla da sürekli kazandığı başarıyı katlamıştır. Birçok farklı konuda oyunlar yapan bu firma oyunlarına Türkçe dil desteği sağlamayı ihmal etmemektedir.

Oyunun içeriğinden bahsetmek gerekirse genel strateji oyunlarında olan mantıkla aynıdır. Kaynak elde et, geliştirmeler yap, asker üret, savunmanı güçlendir ve saldırılarla yağmala genel mantığını bu oyunda da görebiliyoruz. Oyun içinde kullanılan genel kaynaklar ise odun, taş ve yiyecektir. Nüfus ve asker sayısıda oyun içinde etkendir. Yiyecek üretimi sürekli dikkat edilmesi gereken bir konudur, çünkü asker üretikçe yiyecek tüketimi artar. Üretimin eksiye düşmesi büyük bir tehlike oluşturur.

Sponsor Reklam

Oyun içinde vergi, görev ve yağmalardan elde edilen bir kaynakta altındır. Askerler sadece altın ile alındığı için bu kaynağın önemi çok büyüktür. Son kaynak birimi ise yakuttur. Yakut gerçek parayla alabileceğiniz ve size oyun içinde %25 üretim artışı, inşaat sıraya koyabilme vb. avantajlar sağlayan kaynakdır.

Oyun içinde sürekli yeni görevler elde edebilirsiniz. Bu görevlerin bir kısmı size deneyim kazandırırken bir kısmı ise kaynak ve asker sağlayabilmektedir. Oyunun özellikle başlarında görevleri takip etmekte fayda vardır, bu görevler takip edildiğinde daha hızlı bir gelişim sağlanır.

Oyuna yeni başlayanlar 7 gün boyunca saldırı almazlar. Bu 7 günü iyi değerlendirmekte fayda vardır. Savunma binalarınız ve savunma askerleriniz 7. günün sonunda hazır olmalıdırlar. Unutmayın 5 yakın dövüş askeri 5 tane de menzilli asker bulunmaktadır. Ayrıca saldırı için kuşatma araçları, savunma için de savunma atölyesi araçları bulunmaktadır.

Goodgame Empire’da ordunuzun başında komutanlar bulunmaktadır. Bu komutanlara sağlayacağınız zırh, silah vb. eşyalar savaşta daha güçlü ve başarılı olmanızı sağlayacaktır. Sizde bu güzel strateji oyununda krallığınızı kurun ve savaşlara başlayın! Oyuna kayıt olmak için aşağıda bulunan butonuna tıklamalısınız. Açılan sayfada kullanıcı adı, şifre ve e-posta adresinizi yazdıktan sonra oyunu kaydolmuş olursunuz. Oyunu oynamak için ise yine aşağıda bulunan Goodgame Empire Oyna butonuna tıklayabilirsiniz. Goodgame Empire Kaydol işlemi ile ilgili yada oyunla ilgili takıldığınız yerleri yorum gönder kısmından bize iletebilirsiniz. Taktikler, hızlı büyüme stratejileri ve daha fazlasına sitemizde arama yaparak ulaşabilirsiniz.

Goodgame Empire Kaydol

Goodgame Empire ile ilgili sizler için bir yardım yazısı da hazırladık. Çok sevilen oyunda nasıl bir taktik izleyeceğinizi, nelere dikkat etmeniz gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Ayrıca her oyun ve yazımızda olduğu gibi takıldığınız konularda bizden yardım istemeyi ihmal etmeyin. İmparatorluğu yönetmeye hemen sizde başlayın.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

4 Yorumlar

  1. NASILSUIN CUMALİBABA

  2. Goodgame Empire güzle bir oyun, tavsiye ederim.

  3. Ramazan. 1905

    Merhaba arkadaşlar bu site çok güzel yaaaa

  4. BEN BU OYUNU ARKADAŞIM DAN GÖRDÜM FENA GÜZELDİYOR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.