iVault Şifremi Unuttum

iPhone ve iPad’lerde kullanılan iVault şifrenizi unuttuysanız fotoğraflarınızı nasıl kurtarabileceğiniz ile ilgili bu yardım yazısını sizler için hazırladım. Ne yazık ki uygulama Çin menşeli olduğu için yardım bulmak çok zor. Ama aşağıdaki yöntemleri deneyerek şifrenizi geri almaya çalışabilir yada fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. Ne yazık ki işlemlerin garantisi bulunmamaktadır, sadece başka kullanıcıların deneyimlerinden oluşmaktadır.

Sponsor Reklam

1- iVault Şifresini Geri Alma: Bu yöntem için iVault uygulamasında şifrenizi 10 kez yanlış girmeniz gerekmektedir. 10 kez yanlış şifre girdiğinizde sizden uygulamayı kurarken verdiğiniz epostayı yazmanızı isteyecektir. Epostanızı yazdığınızda size bir eposta gönderilerek şifrenizi sıfırlamak için yapmanız gerekenler anlatılacaktır.Bu şifre sıfırlama epostası Spam – Gereksiz vb. klasörlere düşebileceği için epostanızdaki tüm klasörleri kontrol etmeniz gerekmektedir.

2- iVault İçindeki Resimleri Kurtarma: Şifrenizi hiçbir şekilde geri alamadıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için iPhone’nuzu iTunes yüklü bilgisayarınıza takmalısınız. Eğer daha önceden yedek aldıysanız bilgisayarınızdan fotolarınızı zaten kurtarabilirsiniz. Eğer yedek almadıysanız iVault açın ve tüm fotolarınızı bilgisayarınıza aktarın. Daha sonra iVault’u telefonunuzdan yada tabletinizden kaldırın. iVault’u tekrar yükleyin ve bu sefer unutmayacağınız bir şifre verin ve fotolarınızı bilgisayarınızdan tekrar iPhone’nunuza yada iPad’inize atın. iVault içinden fotolarınıza erişebilmeniz gerekli.

Sponsor Reklam
iVault Şifremi Unuttum

3- Ne yazık ki bu yöntemleri test edebilme yada deneme şansım olmadı. Ama yaptığım araştırmalarda ücretsiz olarak fotolarınızı kurtarabileceğiniz tek yöntem olarak bunları bulabildim. Ücretli çözümler ise iExplorer vb. ücretli programları bilgisayarınıza kurmak ve 2. yöntemdeki gibi direk iPhone yada iPad içinden bilgisayarınıza almaktır. iVault resimlerinizi “/App/com.flowever.iValut/Library/user.files” bu klasörün altında tutmaktadır. Bu şekilde de fotolarınızı kurtarma şansınız vardır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

2 Yorumlar

  1. Merve yılmaz

    Merhaba ıphone telefonum sıfırlandı ve bu uygulamayı tekrar yüklediğim de hiç bir fotoğraflarım yoktu nolur bana yardımcı olabilir misiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.