iVault Şifremi Unuttum

iPhone ve iPad’lerde kullanılan iVault şifrenizi unuttuysanız fotoğraflarınızı nasıl kurtarabileceğiniz ile ilgili bu yardım yazısını sizler için hazırladım. Ne yazık ki uygulama Çin menşeli olduğu için yardım bulmak çok zor. Ama aşağıdaki yöntemleri deneyerek şifrenizi geri almaya çalışabilir yada fotoğraflarınızı kurtarabilirsiniz. Ne yazık ki işlemlerin garantisi bulunmamaktadır, sadece başka kullanıcıların deneyimlerinden oluşmaktadır.

Sponsor Reklam

1- iVault Şifresini Geri Alma: Bu yöntem için iVault uygulamasında şifrenizi 10 kez yanlış girmeniz gerekmektedir. 10 kez yanlış şifre girdiğinizde sizden uygulamayı kurarken verdiğiniz epostayı yazmanızı isteyecektir. Epostanızı yazdığınızda size bir eposta gönderilerek şifrenizi sıfırlamak için yapmanız gerekenler anlatılacaktır.Bu şifre sıfırlama epostası Spam – Gereksiz vb. klasörlere düşebileceği için epostanızdaki tüm klasörleri kontrol etmeniz gerekmektedir.

2- iVault İçindeki Resimleri Kurtarma: Şifrenizi hiçbir şekilde geri alamadıysanız bu yöntemi deneyebilirsiniz. Bunun için iPhone’nuzu iTunes yüklü bilgisayarınıza takmalısınız. Eğer daha önceden yedek aldıysanız bilgisayarınızdan fotolarınızı zaten kurtarabilirsiniz. Eğer yedek almadıysanız iVault açın ve tüm fotolarınızı bilgisayarınıza aktarın. Daha sonra iVault’u telefonunuzdan yada tabletinizden kaldırın. iVault’u tekrar yükleyin ve bu sefer unutmayacağınız bir şifre verin ve fotolarınızı bilgisayarınızdan tekrar iPhone’nunuza yada iPad’inize atın. iVault içinden fotolarınıza erişebilmeniz gerekli.

Sponsor Reklam
iVault Şifremi Unuttum

3- Ne yazık ki bu yöntemleri test edebilme yada deneme şansım olmadı. Ama yaptığım araştırmalarda ücretsiz olarak fotolarınızı kurtarabileceğiniz tek yöntem olarak bunları bulabildim. Ücretli çözümler ise iExplorer vb. ücretli programları bilgisayarınıza kurmak ve 2. yöntemdeki gibi direk iPhone yada iPad içinden bilgisayarınıza almaktır. iVault resimlerinizi “/App/com.flowever.iValut/Library/user.files” bu klasörün altında tutmaktadır. Bu şekilde de fotolarınızı kurtarma şansınız vardır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Bilgisayarım MBR mı GPT mi Diske Sahip

Bilgisayarda disk yapılandırması olarak iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birisi GPT diğeri ise MBR’dır. Eğer …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.