Java İndir

Adı çok bilinmese de her bilgisayarda olması gereken programlardan birisi Java’dır. Özellikle web üzerinden oyun oynamak isteyenler için olmazsa olmaz programlardan birisidir. Flash tabanlı olmayan oyunların çoğu Java platformu kullanmaktadır. Özellikle güvenliği ile ön plana çıkan platform yıllardır en çok kullanılan programlardan birisidir.

Sponsor Reklam

Java sadece oyun dünyası için değil iş dünyası içinde vazgeçilmeyen programlardan birisidir. Database ile olan ilişikisi, güvenlikteki üstün özellikleri ile iş dünyasının vazgeçemediği bir platformdur. Java diliyle hazırlanan bu tür programlar binlerce kullanıcının aynı anda bağlanabilmesinie, veri girebilmesine ve/veya veri almasına  imkan tanımaktadır.

İş ve oyun dünyası dışında da Java’ya ihtiyaç duyabileceğiniz birçok alanla karşılaşabilirsiniz. Bunlardan bazıları fotoğraf, video, dosya ekleme gibi özellikleri webte kullanmak istediğinizde de Java’ya ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu ihtiyaç web sayfası geliştiricisinin kullandığı kodlamalarla alakalıdır. Güvenli ve hızlı yükleme yapmayı sağlayan bu yöntem ile web geliştirici ve kullanıcılar daha rahat edebilmektedirler.

Sponsor Reklam

Tüm dünyada milyonlarca bilgisayarda bulunan program tamamen ücretsizdir. Günümüze kadar 6 milyar’dan fazla indirilme sayısı ile dünyanın en popüler programlarından birisidir. Dosya boyutu oldukça küçüktür. İndirme yöneticisi ile tek tıkla kurulumu kendisi gerçekleştirmektedir. Ayrıca birkez kurduktan sonra bir daha kullanıcıları rahatsız etmez. Otomatik güncelleme özelliğini de kurulum esnasında seçerseniz bir kez kurduktan sonra Java’nın bilgisayarda kurulu olduğunu unutabilirsiniz. Her bilgisayara lazım olan bu programı sizde kesinlikle bilgisayarınıza yüklemelisiniz. Oracle firmasının yayınladığı ve her tarayıcı için ayrı ayrı verdiğimiz Java indir butonlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Internet Explorer, Google Chrome ve Mozilla Firefox için Java indirme bağlantılarından birisine tıkladıktan sonra “Onaylayın ve ücretsiz indirme işlemine başlayın” şeklinde yazan kırmızı butona tıklayarak indirme yöneticisini bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz.

Chrome için Java İndir

Internet Explorer için Java İndir

Mozilla Firefox için Java İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Gameloop İndir – Oyna

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Tencent firması daha önceden Pubg için çıkardığı Tencent …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.