KGS İndir – Kaydol

Go oyununu en güzel oynayabileceğiniz programlardan biri olan CGoban yada bilinen adıyla KGS istemcisi ile sizde bu mükemmel zeka oyununu oynayabilirsiniz. Go milattan önce 2300 yılında Çin İmparatoru Yao tarafından bulunduğu söylenir. Efsaneye göre oğlunu aydınlatmak ve bilgeleştirmek için İmparator bu oyunu bulmuştur. Hikayesi ne olursa olsun bugün Go oyunu öğrenmesi en kolay ve ustalaşılması en zor zeka olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sponsor Reklam

Yıllarca Satranç gibi birçok zeka oyunu oynamış biri olarak çok rahatlıkla söyleyebilirim ki Go en gelişmiş ve en büyüleyici zeka oyunudur. Öğrenmesi çok kolay olan bu oyun için Go Nasıl Oynanır adı altında bir yazıyıda sizlerle paylaşacağım. Bilgisayar üzerinden insanlarla Go oynamak için ise en çok kullanılan ve bilinen program ise CGoban istemcisidir. Daha çok bilinen adı ise KGS olan bu program ile tüm dünyadan rakipler bulabilirsiniz.

KGS’nin en büyük artılarından birisi kulüpler, ülkeler, şehirler, üniversiteler vb. grupların adına odaların açılabilmesi ve bu odalarda Go oynayan insanların birbirleriyle tanışabilmesine imkan sağlamasıdır. Ayrıca program sayesinde çok kolaylıkla turnuvalar düzenlenebilmekte ve eğitim alınabilmektedir. Go oyunu oynayanların daha çok oyuncu ile oynamak istemelerinden mi kaynaklı yoksa Go oynayanların her birisinin güzel karaktere sahip olmasından mıdır bilmem ama KGS’de sadece yardıma ihtiyacım var demeniz yeterlidir. Herkes elinden geldiğince size oyunu öğretmeye çalışır, oynadığınız oyunlar bittiğinde size oyun analizini yapar ve oynamanız gereken hamleleri, hatalarınızı ve güçlü yanlarınızı size söyler.

Sponsor Reklam

Bu güzel topluluğun içinde yer almak ise inanın çok kolaydır. Programın çalışabilmesi için Java programını indirmeniz gerekmektedir. Bu nedenle aşağıda Java İndir butonuna tıklayarak sitemizden ilk önce bilgisayarınıza Java kurmanız gerekmektedir. Daha sonra ise KGS İndir butonuna tıklayarak CGoban indirebilirsiniz. KGS’ye kayıt işlemi ise programın içinden yapılmaktadır. Programı kurduktan sonra yapmanız gereken şifre yazmadan programa girmek ve daha sonra kullanıcı kısmından bir kullanıcı adı ve şifre belirlemektir. Bu alanda e-posta adresinizi yazarsanız şifrenizi unuttuğunuzda e-posta adresinize yeni bir şifre isteyebilirsiniz.

Java İndirme Sayfası KGS İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.