Anasayfa / Basit Programlar / Media Player Classic İndir

Media Player Classic İndir

Özellikle film sevenler için tamamen ücretsiz olarak yıllardır yayın yapan Media Player Classic – Home Cinema programı en basit, en kolay ve en hızlı programlardan birisidir. Yaklaşık 15 yıldan bu yana kullandığım bu programın özelliklerini, nasıl kullanacağınızı ve ince püf noktalarını bu yazıda sizlere ekran resimleri ile aktaracağım. Program ile ilgili sormak istediklerinizi bize yazı altında yer alan yorum kısmından iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Media Player Classic nedir, nasıl kullanılır? MPC-HC kısa ismindeki program tüm video dosyalarınızı, müzik dosyalarınızı çalabilir. Yalnız müzik kısmı için çok önerdiğimizi söyleyemem. Film için ise açılış hızı, görüntü kalitesi, alt yazı ekleme şansı ve hatta alt yazı senkronizasyon gibi birçok işi bir arada yapabilen bir programdır. MPC-HC çok az yer kaplar, tamamen Türkçe ve tamamen ücretsiz olarak kullanılmaktadır. Üstelik virüssüz, reklam programı içermeyen nadir programlardan birisidir.

Program yıllarca kodek paketlerinin içerisinde gelmektedir. Mesela en popüler kodek paketlerinden birisi olan K-lite Codec Pack içerisinde gelmektedir. Yani bu kodek paketini yüklediğinizde izin verirseniz tüm video dosyalarınızı artık MPC-HC ile açabilirsiniz. Farklı kodek paketleri yükleyen fakat bu programı kullanmak isteyenler ise aşağıda bulunan Media Player Classic İndir butonuna tıklayarak programın orijinal web sitesine gidebilir ve burada MPC-HC Download Now butonu ile programı bilgisayarlarına indirebilirler.

Sponsor Reklam

Media Player Classic İndir

Media Player Classic nasıl kurulur? Yukarıda anlatıldığı kurulum dosyasını indirdikten sonra iki kez tıklayarak çalıştırdığınızda artık tek yapmanız ileri ileri diyerek ilerlemektir. Program otomatik olarak işletim sistemin dilinize göre (Türkçe) olarak kurulacaktır. Daha sonra herhangi bir video dosyasını açmaya çalıştığınızda Windows 8.1 ve Windows 10’da size nasıl açmak istediğiniz sorulacak Media Player Classic’i seçtiğinizde artık tüm videolarınız bu program açılacaktır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Bilgisayar İçin 17 Farklı Dilde Sesli Sözlük İndir

İnternette gezinirken, makale okurken veya başka bir nedenle İngilizce bir kelimeyi hatırlayamadığınızda en iyi çözümlerden …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.