Messenger Kaydol

Microsoft’un uzun süre sohbet programı olarak kullandığı Microsoft Messenger yada daha sonraki adı ile Windows Live Messenger artık desteklenmemektedir. Peki bu desteklenmemektedir sözü ne anlama gelmektedir? Yani programın yeni sürümü çıkmayacak, yeni işletim sistemleri ile uyumsuz olabilecek, güvenlik açıkları ve virüslere karşı korumasız olacak anlamlarına gelmektedir. Fakat hala programı kullanabilir ve programı kullanmak için kayıt olabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Messenger Kayıt ol işlemini size adımlarla teker teker anlatacağız. Peki bu işlemi yaptığınızda ne işe yarayacak? İlk önce Microsoft’a ait bir e-postanız olacak ve bu e-posta ile hala eski sürüm Messenger kullanabileceksiniz. Yada Messenger’ın yerine geçen Skype’ı kullanabilirsiniz. İşlemin ilk adımı için aşağıda bulunan Messenger Kaydol butonuna basmalısınız. 

Messenger Kaydol

Açılan sayfada ilk önce Adınızı ve soyadınızı yazmalısınız. Bundan sonraki adım çok önemlidir, eğer var olan Microsoft dışında bir e-postanız var ise Yahoo, Gmail, Mynet vb. kullanıcı adı kısmına bunu yazabilirsiniz. Eğer yeni bir e-posta almak istiyorsanız “Veya yeni bir e-posta adresi alın” yazısına tıklamalsınız.

Sponsor Reklam
Messenger Kaydol
Messenger Kaydol

Kırmızı ile altı çizilen Veya yeni bir e-posta adresi alın yazısına tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü elde edersiniz. Burada formu aşağıdaki gibi doldurmalısınız. Parolanızı yani şifrenizi iki kez gösterilen kutulara yazmalısınız. Daha sonra ülke Türkiye seçili değil ise seçmelisiniz. Posta kodunuzu bilmiyorsanız il plaka kodu ve 3 sıfır ile 5 haneli olacak şekilde seçmelisiniz. Ve formun bu kısmında en son doğum tarihinizi seçmelisiniz. 15 yaşından küçüklerin tek başlarına Messenger hesabı açmalarına izin verilmez. Doğum tarihinizi buna göre seçin.

Messenger Kayıt Ol
Messenger Kayıt Ol

Formun devamında bilgilerinizi korumak için gerekli bilgileri girmeniz gerekmektedir. İlk olarak cep telefonu istenmektedir, eğer cep telefonunuzu vermek istemiyorsanız başka bir e-posta adresi yazmanız gerekmektedir. Kullandığınız başka bir e-posta adresiniz yok ise tanıdığınız ve güvendiğiniz birisinin e-posta adresini de yazabilirsiniz. Daha sonra formun en can sıkıcı kısmı olan resimdeki karakterleri girmeniz gerekmektedir. Burada resimdeki karakterleri okuyamıyorsanız “yeni” diyerek sürekli yenileyin. Yanlış girerseniz formu tekrar zorunda kalabilirsiniz. Son olarak ise “Hesap oluştur”a tıklayarak Messenger hesabınızı alabilirsiniz.

Messenger Hesap Aç
Messenger Hesap Aç

Eğer Messenger kaydol adımlarında sorun yaşarsanız nerede sorun yaşadığınızı bize aşağıda bulunan yorum formları ile iletebilirsiniz.

Messenger Hesap Al
Messenger Hesap Al
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.