Hotmail Al – Hotmail Hesap Aç

Sizler için Hotmail Kaydol işlemini resimli ekran görüntüleri ile adım adım anlattığımız bu yazımızı okuduğunuzda siz de bir Hotmail hesabı açmış olacak ve yeni bir e-posta adresine sahip olacaksınız. İşlemleri olabildiğince basit bir dille ve teker teker anlattığımız yazımızı dikkatlice takip etmelisiniz. Eğer herhangi bir adımda takılır yada hata alırsanız yazının altında bulunan yorum forumlarından bize sorunuzu iletebilirsiniz, size en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Sponsor Reklam

Hotmail almak için yapmanız gereken ilk işlem aşağıda bulunan Hotmail Kaydol butonuna tıklamaktır. Açılan formu doldururken bilgilerinizi olabildiğince doğru ve unutmayacağınız bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde şifrenizi unuttursanız veya hesabınız çalınırsa Hotmail hesabınıza tekrar erişemez ve şifrenizi değiştiremezsiniz. Bu nedenle formu bizim burada anlattığımız şekilde dikkatlice doldurunuz. Formun ilk kısmına Adınızı ve daha sonra Soyadınızı yazmalısınız. Siz yeni bir e-posta istediğiniz için “Kullanıcı adı” kutucuğunun hemen altında yer alan “Veya yeni bir e-posta adresi alın” yazısına tıklayın. Buraya tıkladığınızda formun yapısı değişecektir ve kullanıcı adı kısmı ikiye bölünecek ve sağ tarafta “hotmail-com, outlook-com ve outlook-com-tr” uzantıları seçilebilecektir. Bu yazıda hotmail hesabı açmak istediğimiz için hotmail’i seçerek işleme devam ediyoruz.

Hotmail Kaydol

 

Hotmail Hesap Aç
Hotmail Hesap Aç

Kullanıcı adınızı belirlerken sistemde var olan bir kullanıcı adı olursa size uyarı verilecektir. Yüz milyonlarca hotmail hesabı olduğu düşünüldüğünde hesap adı bulmakta zorluk yaşayabilirsiniz. Başına, sonuna veya ortasına sayı koyduğunuz isimler genellikle kabul edilirler. Kullanıcı adı belirledikten sonra parola oluşturun ve bu parolayı yeniden girin. Ülke/bölge seçeneği otomatik olarak Türkiye gelmedi ise elle bu işlemi gerçekleştirin. Daha sonra posta kodunuzu girmeniz gerekir. Eğer posta kodunuzu bilmiyor iseniz bulunduğunuz ilin plaka kodu ve sonuna 3 sıfır koyarak 5 haneli bir rakam yazın. İstanbul için örnek resimde gözüktüğü gibi 35000’dır. Adana olsaydı örneğimiz 01000 olacaktı. Daha sonra doğum tarihinizi seçmeniz gerekmektedir. 15 yaşında küçüklerin ebeveyn izinleri olmadan e-posta açmalarına sistem izin vermemektedir. Ya anne ve babanızın iznini almalı yada yaşınızı daha büyük göstermelisiniz. Bu işlemden sonra cinsiyet kısmını seçerek formun ikinci kısmına geçebilirsiniz.

Sponsor Reklam
Hotmail Al
Hotmail Al

Formun bu kısmı “Bilgilerinizi korumamıza yardımcı olun” başlıklı kısımdır. Burada cep telefonu bilginizi vermek istemiyorsanız, kullandığınız başka bir e-posta adresini vermeniz gerekmektedir. Bu iki seçenekten birisini seçmelisiniz. Eğer başka bir e-posta hesabınız yok ise güvendiğiniz birisinin e-posta adresini verebilirsiniz. Bu kısım önemlidir çünkü şifre değişikliği, hesabı çaldırma vb. durumlarda diğer e-posta adresiniz olmadan hesabınıza tekrar erişemezsiniz. Son olarak işin en zor kısmı resimde gözüken karakterleri girme kısmıdır. Bu resimdeki yazılar bazen okunmamaktadır, böyle bir durumda “yeni” yazısı ile tümünü okuyabildiğiniz bir resim gelene kadar resmi yenileyebilirsiniz. Son olarak Hesap Oluşturun yazısına tıklayarak Hotmail kayıt olma işlemini bitirebilirsiniz.

Hotmail Kaydol
Hotmail Kaydol

Lütfen işlemlerde takıldığını yeri lütfen ayrıntılı bir şekilde aldığınız bir hata mesajı varsa bununla beraber yorum formlarıyla bize ulaştırın.

Hotmail Kayıt Ol
Hotmail Kayıt Ol

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

5 Yorumlar

  1. HOTMAİL ŞİFREMİ UNUTUM

  2. Isaç – http://www.indirkaydol.com/hotmail-sifremi-unuttum-ne-yapmaliyim/ bu yazıda nasıl Hotmail şifreni geri alabileceğini anlatan ekran görüntülü anlatım ve videolu anlatım mevcuttur.

  3. kapak tasarım nasıl yapılıo ya

  4. Merhaba mail adresimin sifresi ve bilgilerim calindi almam icin yardimci olurmusunuz onemli dosyalarim var ve kafayi yemek uzreyim lutfen yardimci olun

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.