MSN Al – MSN Hesap Aç

Microsoft’a ait olan ve yılların web sitesi olan MSN sadece bir web sitesi değildir. Microsoft firmasına ait bir çok programı kullanmanızı sağlayan MSN hesabı almak için yapmanız gerekenler resimli ekran görüntüleri ile anlatıyoruz. Siz de yazımızı dikkatlice okuyarak MSN açabilir ve tüm MSN hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

MSN aslında Microsoft Networks’ün kısaltılmasıdır. Haber, magazin, oyun, mesajlaşma ve e-postaya kadar birçok farklı hizmeti kullanabilmenizi sağlayan MSN’ye 2 farklı şekilde kayıt olabilirsiniz. Bu 2 farklı yol ayrı ayrı size anlatılmıştır.

MSN Kaydol 1. YÖNTEM: Bu yöntem ile aynı zamanda bir e-posta adresi almış olursunuz. İlk olarak aşağıda bulunan MSN Hesap Aç butonuna tıklayarak kayıt formunu açıyorsunuz. Kayıt formunda bulunan ilk kısım Ad ve Soyadı doldurduktan sonra, “Veya yeni bir eposta adresi alın” yazısına tıklayın. Bu işlemden sonra kullanıcı adı kısmı ikiye bölünür ve sağ tarafta e-posta adresinizi uzantısını seçebileceğiniz kısım açılır. Burada hotmail ve outlook uzantılı seçeneklerden istediğinizi seçtikten sonra hemen solundaki kutucuğa kullanıcı adınızı yazmalısınız. Kullanıcı adınızı yazarken “ğ,ç,ü,ö,ş,ı” gibi Türkçe karakterler kullanmayın. Ayrıca milyonlarca kullanıcı adı önceden alındığı için kullanıcı adınızı yazdığınızda “kırmızı” bir uyarı verirse değiştirmeniz gerekir, çünkü sizden önce birisi bu kullanıcı adını almış demektir. Bu kullanıcı adı uygundur şeklinde yeşil bir yazı çıkana kadar deneme yapabilirsiniz. 8 karakterli parola (şifre) belirledikten sonra tekrar yazmalısınız. Ülke kısmı otomatik olarak Türkiye gelmedi ise seçin ve posta kutusu kısmını doldurun. Posta kodunuzu bilmiyorsanız ilinizin plaka kodunu ve yanına 3 sıfır koyarak 5 harfli bir sayı yazın. Resimde örnek verilmiştir.

Sponsor Reklam

MSN Hesap Aç

MSN Kaydol
MSN Kaydol

Formun devamında ise ilk önce doğum tarihinizi seçmelisiniz. Eğer yaşınız 15 yaşından küçük ise MSN hesabı açmanıza sistem izin vermeyecektir. Bu nedenle doğum tarihinizi “dikkatlice” seçmelisiniz. Burada cep telefonunuzu girerseniz diğer e-posta hesabınızı yazmak zorunda değilsiniz. Ama cep telefonunuzu yazmak istemiyorsanız kullandığınız başka bir e-posta adresi vermelisiniz. Bu iki seçenekten birisini yazmak zorunda olduğunuzu hatırlatalım.

MSN Hesabı Aç
MSN Hesabı Aç

Formun son aşamasında resimdeki karakterleri kutucuğa yazmanız gerekmektedir. Burada yazıları okumakta zorlanırsanız “yeni” yazısına tıklayarak okuyabileceğiniz bir resmin gelmesini sağlayabilirsiniz. Son olarak aşağıda bulunan “Hesap Oluştur” yazısına tıklayarak MSN al işlemini bitirebilirsiniz.

MSN Hesap Aç
MSN Hesap Aç

MSN Kaydol 2. YÖNTEM: Bu yöntemle MSN açmak için kullandığınız bir e-posta hesabı ve bir cep telefonu numarası gerekmektedir. Aşağıda bulunan MSN Hesap Al butonuna tıklıyorsunuz. Açılan pencerede Ad-Soyad bilgilerinizi girin. Daha sonra herhangi kullandığınız bir e-posta adresinizi yazın. Mynet, Gmail, Yahoo vb. kullandığınız bir e-posta olabilir. Formun devamında MSN hesap oluştur dediğinizde buraya yazacağınız e-posta adresinize bir doğrulama e-postası gelecektir. Parola ve oarolayı onayla kutucuklarını en az 8 karakterli bir şifre ile doldurun. Ülke kısmı Türkiye olmalı ve posta kodu en az 5 haneli bir sayı olmalıdır.

MSN Hesap Al

MSN Al
MSN Al

Formun devamında ise doğum tarihiniz 15 yaşından büyük bir şekilde girmelisiniz. Daha sonra cep telefonu numaranızı yazmalısınız. Eğer cep telefonu numaranızı yazmak istemiyorsanız 1. Yöntemi kullanmalısınız. Aşağıdaki resimde gözüktüğü gibi doğrulama harflerini yazmalısınız. Son olarak “Hesap oluştur” yazısına tıklayın ve MSN kayıt olma işlemini bitirin.

MSN Aç
MSN Aç

Her iki yöntemle ilgili de yaşadığınız bir sorun olursa aşağıda bulunan Yorum formları ile soruları bize iletebilirsiniz.

MSN Kayıt Ol
MSN Kayıt Ol
Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

23 Yorumlar

  1. MSN açtığım için çok mutlu oldum, ama messenger artık kullnaılmıyor 🙁

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.