Microsoft Hesabı Aç – Nasıl Microsoft Hesabı Açılır

Özellikle Windows 8 ve Windows 8.1 ile herkesin bir Microsoft hesabı alması zorunlu hale geldi. Öyle ki Windows 8 ve Windows 8.1’de Mağazayı açmak için bile Microsoft Hesabı istemektedir. Ayrıca Office, Xbox ve Outlook kullanırken de Microsoft Hesabı istenmektedir. İşte tüm bunlara erişim için yapmanız gerekenleri yazımızda sizlere ekran görüntüleri ile adım adım anlatıyoruz. Tabi ki takıldığınız bir yer olursa yazının altında bulunan yorum gönderme formlarını kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Microsoft hesabınızla OneDrive, Windows Phone, Office, XBox, Outlook ve Windows 8.1 Mağaza hepsine ulaşabilirsiniz. Yani tek bir hesapla tüm bu Microsoft hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Üstelik Gmail, Yahoo vb. hesaplarınızı Posta hizmeti ile birleştirebilir ve tüm e-postalarınıza tek bir yerden ulaşabilirsiniz. Sık kullanılanlar, uygulamalar ve ayarlarınız her cihazınıza isterseniz otomatik olarak eklenir.

Biraz daha Microsoft hesabınızla neler yapabileceğinizi anlattıktan sonra hesabı nasıl açacağınızı da anlatacağız. Misrosoft hesabınızı kullandığınız sosyal ağlarla da birleştirebilirsiniz. Twitter, Facebook, Linkedin gibi hesaplarınıza da tek bir hesapla erişebilir ve kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam
Microsoft Hesabı Aç
Microsoft Hesabı Aç

Microsft Hesabı Açmak için birden fazla yöntem vardır. Aslında ilk başta şuna karar vermeniz gerekmektedir – Gmail, Yahoo vb. e-posta hesaplarınızla mı yoksa yeni bir Microsoft e-postası olarak mı hesap açmak istiyorsunuz? Hepsi için size bağlantılar ve nasıl yapacağınızı anlatacağız. Var olan Microsoft e-postalarınızla hesap açmak için tek yapmanız gereken oturum açmaktır.

1. YÖNTEM: Gmail, Yahoo vb. e-postalar ile Microsoft Hesabı Açmak için aşağıda bulunan butona tıklamanız gerekmektedir.

Microsfot Hesabı Aç (Gmail, Yahoo vb. e-postalarla)

Açılan penceredeki formu aşağıdaki resimdeki gibi doldurmanız gerekmektedir. İşlemi bitirdiğinizde e-posta adresinize onaylama e-postası gelecektir. Gelen e-postada bulunan doğrulama bağlantısına tıklayarak Microsoft hesap açma işlemini bitirirsiniz.

Microsoft Hesabı Aç
Microsoft Hesabı Aç

2. YÖNTEM: Microsfot hesabı açmak aslında bir anlamda Microsoft Kaydol işlemidir. Size bu konuda daha önce yazdığımız yazının bağlantısını sunuyoruz. Bu yöntemle aynı zamanda bir e-posta adresi de almış olursunuz. Hotmail veya Outlook uzantılı e-posta adresi alabilirsiniz.

Microsoft Hesabı Aç (Yeni bir Microsoft E-postası Alarak)

Tekrar edelim sitemizde her zaman takıldığınız yerleri bize yorum olarak gönderebilirsiniz. Sitemizin amacı sizlere yardımcı olmaktır.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.