Otobüs Nerede İndir (İzmir)

İzmirliler, müjdemi isterim! Artık İzmir sıcağında terleye terleye, sıcaktan eriyerek ya da o ayaz soğukta rüzgârı yüzünüze yiyerek otobüs bekleme devri bitti. Sık sık kullanacağınız bu uygulama artık akıllı telefonlarınızda.

Sponsor Reklam

Otobüs duraklarında uzun bekleyişleri ya da son anda otobüsü kaçırdığınız için üzülmenizi engelleyecek bu uygulama ile hayatınız kolaylaşacak. “Otobüs Nerede” sayesinde beklediğiniz otobüsün, an itibariyle nerede olduğunu görebilir, alarm kurarak araç durağa gelmeden bir müddet önce haberdar olabilirsiniz.

Uygulamayı indirerek GPS’inizi açınız. Durağınıza gittikten sonra uygulamanın “Yaklaşan Otobüsler” bölümünde numara sırasına konulmuş listeden, beklediğiniz otobüsü seçiniz. Otobüsünüzün numarası 560 gibi sonlarda olan bir rakam ise en alta inmenize gerek yok. “sefer ara” özelliğinden numara ya da güzergâhın ilk 3 karakterini yazarak hemen beklediğiniz otobüsü seçiniz. Size gideceğiniz yönü soruyor. Yön seçiminden sonra hattın durak listesi ekrana geliyor.

Sponsor Reklam

Her durak adının altında otobüsün durağa ne kadar uzaklıkta olduğu yazıyor. Durağı seçtiğinizde ise “durak menüsü” karşınıza geliyor. Üç seçenekten “haritada göster”i seçerseniz kuşbakışı harita, “durağa yaklaşan otobüsler”i seçerseniz en yakında olan araçtan en uzakta olan araca doğru bir liste karşınıza gelecek. Kaç durak önce telefonunuzun sizi uyarmasını istiyorsanız, son seçenek olan “alarm kur” ile bunu sağlayabilirsiniz.

Kolaylıklar bununla da sınırlı değil. “Otobüsüm Nerede” yi açtığınızda karşınıza gelen menüde bir başka opsiyon da “kentkart kontrol”. Buradan kartınızın bakiyesini öğrenebilir, kart numaranızı kaydettikten sonra istediğiniz zaman bu bilgiye tekrar tekrar ulaşabilirsiniz. Bu çok kullanışlı uygulamayı indirmek için aşağıda bulunan Otobüs Nerede İzmir İndir butonuna tıklayın. Şunu belirtmekte fayda var; uygulama tüm bilgileri ESHOT sisteminden sağladığı için herhangi bir sorumluluk kabul etmiyor! Ama birçok yere erken gidip beklemekten ya da gecikmekten bizleri kurtaracağı kesin.

Otobüs Nerede İzmir İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

1 yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.