SGK İndir – SGK İşlemleri İndir

Her çalışanın rüyası olan emeklilik ile ilgili aklınızda artık hiç soru kalmayacak.  Çok çalışıyorsunuz ve emekli olmak istiyorsunuz, bu sizin hakkınız. Ama ne zaman ? Nasıl ? Tüm bu sorularınızın yanıtını almak SGK İŞLEM ile çok kolay.

Sponsor Reklam

Uygulamayı kullanabilmek için ihtiyacınız olan birkaç nüfus bilgisi olacak. Bunlar; TC Numaranız, doğum yılınız, nüfus cüzdanı cilt numarası, nüfusa kayıtlı olduğunuz il ve işe başlama tarihiniz. Bunları
girdikten sonra sunucudan onay alınarak emeklilik ile ilgili bilgileriniz uygulamaya yükleniyor. Karşınıza iki ana başlık geliyor. Üstteki “hizmet dökümü” ana başlığı altında 4a SSK gün sayınız otomatik olarak geliyor. Sizi zorlayacak tek unsur olan Emekli Sandığı ve 4b Bağkur gün sayılarını otomatik olarak vermemesi uygulamanın eleştirilen eksikleri arasında yer alıyor.

 

Alttaki “durum bilgisi” ana başlığı altında ise iki seçenek daha var. Birincisi Emeklilik Yaş Hesabı; bu butona tıkladığınızda karşınıza yıl ,ay, gün olarak yaşınız, sigortalılık süreniz ve prim gün sayınız karşınıza geliyor. Aynı ekranda üç linkten biri olan “emeklilik şart listesi”ne girerek erkekler ve bayanlar için ayrı olan listeden işe giriş tarihinizi bularak prim ödeme gün sayınızı öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü işe giriş tarihinize göre bu sayı değişiyor. Ödemeniz gereken prim gün sayınızı bir önceki ekrana dönerek diğer iki linkden biri olan “(5510 Gm /9-1)-7000 göre” butonuna ya da “(5510 GM/9-1)-4500 göre” butonuna tıklayarak emeklilik tarihinizi gününe kadar öğrenebilirsiniz. Hatta kalan yıl, ay, gün ve toplam gün sayısı olarak da bilgilerinizi göreceksiniz.

Sponsor Reklam

 

İkincisi Sağlık Provizyonu. Burada sağlık hizmetlerinden yararlanmanızı sağlayan SGK’daki kayıtlı olan bilgileriniz mevcut. Bunlar; tescil kapsamı, yakınlık türü, yaralandığı TC Kimlik Numarası, Gss kapsamı, sigortalı türü, katılım payı maliyet ve sorgu sonucu. SGK gelişmiş uygulaması tüm SGK problemlerinize çözüm sunuyor.

Uygulamanın güzel yanlarından biri de sigortalı ya da çalışan olmaksızın Sağlık Provizyonunun sorgulanabiliyor olması. Ama uygulamada atlanmaması gereken bir not var “Bilgilendirme amaçlıdır, resmi işlemlerde kullanılamaz”. Aşağıda bulunan SGK İndir butonunu kullanarak uygulamayı indirebilirsiniz. SGK işlemlerini indirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Genç yaşta emekli olmanız dileğiyle, kolay gelsin.

SGK Gelişmiş İndir

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.