TR Uzantılı Ücretsiz Eposta Nasıl Alınır

Ücretsiz eposta veren bir çok firma bu işi bıraktı ve piyasada sadece büyükler kaldı. Öyle ki Mynet, Turk-Net gibi bir çok yerli firma ücretsiz eposta hizmeti vermekte ve TR uzantılı eposta hizmeti sunmaktaydı. Fakat şuan ücretsiz TR uzantılı eposta veren sadece Microsoft ve Mail-com var. Bu yazıda sizlere TR uzantılı ücretsiz eposta nasıl alınır adım adım anlatılacaktır. Adımları dikkatle takip ederek siz de yeni bir eposta adresi alabilirsiniz.

Sponsor Reklam

TR Uzantılı Ücretsiz Eposta Nasıl Alınır? Şuan ücretsiz olarak bu hizmeti veren Microsoft ve Mail-com dışında bir şirket yok. Microsoft outlook-com-tr şeklinde eposta adresi verirken Mail-com ise mail-com-tr şeklinde ücretsiz eposta vermektedir. Mail-com için bu işlemi nasıl yapacağınızı anlatan yazımıza aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz. Outlook-com-tr için ise işlemleri size bu yazıda anlatacağım.

Mail-Com-Tr Eposta AL

Outlook-com-tr uzantılı eposta almak için ise aşağıdaki butona tıklayın. Açılan sayfada aşağıdaki ekran fotosunda gözüken “Hesap Oluştur” yazısına tıklayın. Sayfanın altına doğru yer almaktadır.

Sponsor Reklam

Com-Tr Uzantılı Eposta Al

Artık eposta için adım adım form doldurma kısmına gelmiş bulunuyorsunuz. İlk olarak epostanızın ne olmasını istiyorsunuz bunu seçiyorsunuz. Daha sonra “sağ tarafta yer alan” ok butonuna tıklayın. Ve açılan menünden outlook-com-tr yi seçin. Böylelikle eposta adresinizi belirlemiş olursunuz.

Daha sonraki ekranda kendizine bir parola (şifre) belirlemeniz gerekmektedir. Parolanız en az 8 karakter, büyük küçük harf, sayı ve özel karakter içersin. Böylelikle şifreniz tahmin edilemez ve hesabınız çalınamaz.

Artık kişisel bilgilerinizi vermeniz istenir. Bu bilgileri doğru vermeniz ileri de hesabınızın şifresini unuttuğunuzda yada hesabınız çalındığında tekrar hesabınızı geri almanız için önemlidir. Bu nedenle bilgilerinizi girerken doğru bilgileri vermeniz sizin için iyi olacaktır. Adınızı soyadınızı yazdıktan sonra ileri butonuna tıklayın.

Bu adımda ise doğum tarihi bilginizi girmeniz istenir. Unutmayın Microsoftun bazı hizmetlerinde yaş kısıtlaması mevcuttur. O nedenle yaşınızı girerken buna dikkat ediniz.

En zor aşama ise robot olmadığınızı ispatlamak için resimde gözüken karakterleri girmektir. Eğer burada karakterleri okumada zorlanırsanız “Yeni” butonuna basabilirsiniz.

Artık epostanız açılmış ve kullanımınıza hazırdır. Güle güle kullanın. Aklınıza takılan sormak istediğiniz her şeyi yazı altında yer alan yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Netflix İndir – Kaydol

Son zamanların dijital dünyaya ayak uydurarak büyük başarı sağlayan ve kendi alanında devrim yaratan Netflix …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.