Trend Micro Kaldırma Sorunu Çözümü

Program ekle kaldırdan bir türlü kalkmayan ve hata veren antivirüs programları herkesin başına gelmektedir. indirkaydol sitesinin sahibi olarak tüm kalkmayan bu inatçı antivirüs programları için yardım yazıları hazırlıyorum. Bu yazıda sizlere detaylı bir şekilde bu işlemin nasıl yapılacağını adım adım ekran fotoları ile anlatacağım.

Sponsor Reklam

Trend Micro Antivirüs Kaldırma Nasıl Yapılır? Trend Micro antivirüs programının ayrıca indirilen bir kaldırma aracı artık yoktur. Programı kurarken “Trend Micro Diagnostic Toolkit” de kurulmaktadır. Böylelikle program kurulurken kaldırma sorunları için gerekli olan kaldırma aracını da yüklemektedir. Her Windows sürümünde farklı bir şekilde bu programa ulaşabilirsiniz. Aşağıda bunlar sizin için listelenmiştir.

  • Windows 10 > Başlat > Tüm Uygulamalar > Trend Micro Security > Trend Micro Diagnostic Toolkit
  • Windows 8.1 > Windows ve C tuşuna basın > Arama > Trend yazın sonra > Trend Micro Diagnostic Toolkit açın. Yada masaüstündeki iken fareyi sağ üst köşeye getirin, sonra Arama’ya basın ve > Trend Micro Diagnostic Toolkit açın.
  • Windows 7 > Başlat > Tüm Programlar > Trend Micro Security > More Tools and Help (yada Araçlar ve Yardım) > Trend Micro Diagnostic Toolkit

Trend Micro Diagnostic Tool açıldığı zaman aşağıdaki gibi bir ekran gelecektir. Burada en üstte 3. sekmede olan “Uninstall” yazısına tıklayın.

Sponsor Reklam

Daha sonra ise ilk sırada yer alan “Uninstall Software” yazısına tıklayın.

Gelen uyarı ekranında “Yes” yazısına tıklayarak, kaldırma işlemini başlatırsınız.

Program kaldırılmadan önce size kullandığınız “seri numarasını” verir. Böylelikle tekrar kurmak isterseniz bu seri numarası ile kurabilirsiniz. Seri numaranızı bir yer not almayı unutmayın. Bu ekranda “I copied my serial number” kutucuğunu işaretledikten sonra “Uninstall” demelisiniz.

Program tamamen kaldırıldığında bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyecektir. Yeniden başladıktan sonra Trend Micro antivirüs kaldırılmış olacaktır. Soru ve sorunlarınız için her zaman benden yardım isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki yorum kısımlarını kullanmaktan çekinmeyin.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Instagramda Video Paylaşırken Yarıda Kalıyor

Instagram’da video paylaşırken yükleme yarıda kalıyor ise bu yazıda anlatılan yöntemleri deneyerek %100 sorununuzu çözebilirsiniz. …

2 Yorumlar

  1. iki seçeneği de denememe rağmen kaldırmadım programı hala sorun yaşıyorum yardımcı olurmusunuz. hizmetler bölümünden devre dışı bırakmaya çalıştım ama olmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.