Turing İngilizce-Türkçe Türkçe-İngilizce Sözlük İndir

En eski ve popüler çeviri programları arasında olan Turing Çeviri Programı, Türkçe – İngilizce ve İngilizce – Türkçe dillerinde çeviri yapabilmektedir. Başlangıç ve orta seviyede İngilizce öğrenen ve kullananlar için kullanışlı ve Ücretsiz olması büyük bir avantajdır. İleri seviyedeki İngilizce ile ya da terimsel bazda (ekonomi, tıp vb. terimler) kullananlar için lisanslı bir program almalarını tavsiye ediyoruz. Yine de Turing Çeviri programının düşük boyutlu olması ve kullanımının basit ve hızlı olması nedeniyle her bilgisayarda bulunması gereken bir program olduğunu düşünüyoruz.

Sponsor Reklam

Turing Çeviri Programı’nı indir butonundan indirdikten sonra, zip uzantılı dosyasından çıkartarak exe uzantılı Turing.exe’yi tıklayarak kullanamaya başlayabilirsiniz. Yani ayrıca bir kurulum gerektirmez. Böylece kurulum aşamasında veya daha sonra elinizin altında bulunduğu için vakit kaybetmeden, hemen aradığınız kelimenin çevirisine ve yan anlamlarına ulaşabilmektesiniz.

Program İngilizce’yi daha hızlı öğrenip, geliştirmeniz için güzel bir özellik barındırmakta. Program, içinde bir çok İngilizce hikaye bulunduruyor. Bu İngilizce hikayelerdeki kelimeleri birebir çevirerek sizlere sunuyor. Bu özellik sayesinde hem yeni İngilizce kelimeler öğrenebilecek hem de İngilizce’yi yeni kelimeleri okuyarak, cümle içinde nasıl kullanıldıklarını görerek daha verimli öğrenebileceksiniz.

Sponsor Reklam

Turing Çeviri Programı’nın içinde yüz binlerce kelime bulunmakta. Ayrıca bu programın bir artısı olarak, kelime hafızasında bulunmayan bir kelimeyi, kolaylıkla programa dahil edebilirsiniz. Eklediğiniz her yeni kelimeyle kendinize özel bir arşiv oluşturup, programın gelişmesinde katkıda bulunabilirsiniz.

Hazır hikayeler ve çevirisinin bulunmasının yanında programda aynı zamanda sesli çeviri özelliği de vardır. Böylece İngilizce kelimelerin nasıl telafuz edildiğini öğrenebilecek, kendinize daha sağlam bir İngilizce altyapısı oluşturabileceksiniz. Bildiğiniz gibi İngilizce kelimelerin seslendirilmesi çok önemlidir. Yazılışı aynı olan kelimelerin seslendirilmesine göre farklı anlamları vardır. İşte burada devreye Turing Çeviri Programı girecek ve size yardımcı olacaktır.

images

Son güncellemelerle Google Translator’ın da kullanılabildiği Turing Çeviri Programı, küçük boyutlu ve ücretsiz olmasına rağmen sizin işinize oldukça fazla yarayacak bir yazılımdır diyebilirsiniz. Siz de bu yazılımı ücretsiz ve yasal olarak indirmek için , Turing Çeviri Programı İndir butonuna tıklamanız yeterli.

Turing Çeviri Programı – İNDİR

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EBA Oyunları – Çocuk Saati Oyna

Milli Eğitim Bakanlığın ücretsiz olarak sunduğu, reklamsız ve eğitici oyunları web sitemde tanıtmaya, oynatmaya devam …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.