EBA Oyunları – Çocuk Saati Oyna

Milli Eğitim Bakanlığın ücretsiz olarak sunduğu, reklamsız ve eğitici oyunları web sitemde tanıtmaya, oynatmaya devam ediyorum. Bu sefer çocukların dijital ve analog saatleri öğrenmesini sağlayan, öğrendiği saatleri pekiştirmeye yarayan Çocuk Saati oyununu anlatıyorum.

Sponsor Reklam

Çocuk Saati Nasıl Oynanır? Oyun içinde en basitten zora doğru tam saatleri, yarım saatleri ve çeyrek saatlerle ilgili oyunlar vardır. Daha sonra dakika, analog ve dijital saatlerle de ilgili farklı oyunlar mevcuttur. Çocuklar oyunları oynarken öğrendikleri saatleri pekiştirebilirler.

Aşağıda oyunun flash olarak sürümü mevcuttur. Bu oyun flash istediği için Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge ve Opera’da flash çalıştırma izni vermeniz gerekir. Yada Internet Explorer üzerinden hemen oynanabilir.

Sponsor Reklam

Saatleri öğrenmek isteyen anaokulu ve ilkokul çağındaki çocuklar için ideal bir öğrenme ortamı sağlayan oyun, öğrenmeyi de oldukça eğlenceli hale getirmektedir. Oyun içinde farklı şekilde dijital ve analog saatleri öğretmek için oyunlar vardır.

Oyun çeşitleri:

  • Pratik Yapma
  • Analog Saati Kurma
  • Dijital Saati Kurma
  • Doğru Olan Analog Saati Bulma
  • Doğru Olan Dijital Saati Bulma
  • Doğru Zamanda Bitirme
  • Aynı Saatleri Eşleştirme

Oyunu sevimli kılan bir ayrıntı da analog saatleri zemininde yer alan hayvanlardır. Aslan, panda, penguen, tavşan ve kedi figürleri oldukça sevimli ve çocukların dikkatini çekecek şekildedir. Ayrıca oyunda 24, 12 dilimler olduğu gibi, öğleden önce (öö) ve öğleden sonra (ös) şeklinde saatler ile de ilgili alıştırmalar mevcuttur.

Bu güzel ve eğitici oyunla ilgili görüşlerinizi ve sorularınız yazının altında yer alan yorum kısmından benimle paylaşabilirsiniz. Daha fazla eğitici oyun ile sizlere destek olmaya, eğitime yardımcı olmaya devam edeceğim.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EBA Oyunları – Uzay Fatihi Oyna

Milli Eğitim Bakanlığının EBA web sitesinde yayınladığı oyunları indirkaydol sitesinde hem tanıtıyor, hem nasıl oynayacağınızı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.