EBA Oyunları – Hareketli Yapboz Oyna

Büyük küçük herkesin sevdiği oyunlardan birisi Yapboz’dur. İşte Milli Eğitim Bakanlığının EBA sisteminde de öğrencilere önerdiği Hareketli Yapboz oyununu burada direk oynayabileceksiniz. Yapboz oyunlarını seven büyük küçük herkes bu fırsatı kaçırmayın.

Sponsor Reklam

Hareketli Yapboz Nasıl Oynanır? Bilinen yapboz oyunları ile aynı mantığa sahip oyunda farklı resimlerle, 2*3 ile başlayan yapbozlar seviyeler arttıkça zorluğu da artmaktadır. 3 farklı resim zorluğu da bulunmaktadır. Her resim zorluğunda ise 10 farklı yapboz vardır. Yani toplamda 30 farklı yapbozun olduğu oyunu bitirmek oldukça zordur.

Oyun Flash istediği için Internet Explorer ile açmalı yada Chrome, Firefox, Opera vb. Flash izni vermeniz gerekmektedir.

Sponsor Reklam

Yapboz oldukça iyi bir aktivitedir. Bu tür aktiviteler bildiğiniz gibi çocukların zihinsel gelişimini arttırır. Teknolojiyi de kullanarak yapboz oyunlarını çocuklarınıza oynatabilirsiniz. Bu sitede eğitsel oyunlar çocuklarınız için sunulmaktadır. Üstelik herhangi bir zararlı görsele rastlamadan güvenli bir şekilde oyunları oynayabilirler.

Milli Eğitim Bakanlığının sunduğu bu tür eğitsel oyunlar, çocukların eğlenerek öğrenmesine, zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmaktadır. Çocuklar oyunlar oynayarak büyürler ve öğrenirler. Dijital ortamda günde belirli sürelerle bu tür oyunlar oynamalarında sakınca yoktur. Fakat uzun süreli bilgisayar, tablet yada televizyon çocuğunun için değildir. Özellikle dikkat dağınıklığı, el becerilerinin gelişmemesi gibi sorunlara neden olabilir. Bu nedenle günlük aktiviteleri sizinle yapabileceği oyunlarla desteklemeniz önemlidir.

Siz de bu oyun hakkında görüşlerinizi yada sormak istediklerinizi aşağıda yer alan yorum kısmından benimle paylaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EBA Oyunları – Akıl Oyunları Oyna

Milli Eğitim Bakanlığının eğitici oyunlarını EBA web sitesi üzerinden paylaşmaktadır. Ben de sizlere tüm EBA …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.