EBA Oyunları – Akıl Oyunları Oyna

Milli Eğitim Bakanlığının eğitici oyunlarını EBA web sitesi üzerinden paylaşmaktadır. Ben de sizlere tüm EBA oyunlarını teker teker anlatacağım ve nasıl oynayabileceğinizi detaylı bir şekilde göstereceğim. Hem eğlenceli, hem eğitici bu oyunlar ile ilgili sormak istediklerinizi yazının sonundaki yorum kısmından bana iletebilirsiniz. Bildiğiniz gibi indirkaydol sitesi sahibi olarak eğitime her zaman tam destek veriyorum.

Sponsor Reklam

Akıl Oyunları Nasıl Oynanır? EBA’nın eğitici oyunlarından birisi olan Akıl Oyunları 3 kısımdan oluşmaktadır. 1. kısım Kurbağa bölümüdür. Bu bölümde kurbağaları yer değiştirmeye çalışırsınız. İkinci oyun modu ise Karşıya Geçirme’dir. Bu modda belirtilen kurallara uyarak sandal ile diğer kıyıya karakterleri karşıya geçirmeye çalışırsınız. Üçüncü oyun ise Hanoi’dir, bilindik bir oyun modu olan Hanoi’den çubuk’ta bulunan çemberleri diğer çubuğa aktarmanız gerekir.

Oyun Flash player istediği için Internet Explorer üzerinden oynamanız gerekmektedir. Yada Chrome, Mozilla yada Opera’da Flash izni vermeniz gerekir.

Sponsor Reklam

Milli Eğitim Bakanlığın Eba sitesinde yer alan bu oyunu direk web sitemden de oynayabilirsiniz. Oyun tam bir zeka oyunu olup her yaş grubu için seviyeleri de bulunmaktadır. Ama ilerleyen seviyeler ileri zeka düzeyi istemektedir. Özellikle karşıya geçirme – sandal oyununda okuduğunu anlama önemlidir. Hamle sayıları size bulmacayı çözmek için fikir verebilir.

Oyunda çözemediğiniz seviyelerin cevaplarını size youtube videosu ile sunacağım. Aşağıda bu Akıl Oyunlarının Çözümlerine ait videoları da bulabilirsiniz. Oyun ile ilgili görüş ve önerileriniz için en altta yer alan yorum kısmından benimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitsel oyunları sitemde siz değerli öğrenciler için oynatmaya ve tanıtmaya devam edeceğim.

Kurbağa Oyunun Tüm Cevaplarının videosu

Karşıya Geçirme oyunun cevapları

Hanoi bölümünün çözümleri aşağıdadır

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EBA Oyunları – Uzay Fatihi Oyna

Milli Eğitim Bakanlığının EBA web sitesinde yayınladığı oyunları indirkaydol sitesinde hem tanıtıyor, hem nasıl oynayacağınızı …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.