Türkiye 21. Zeka Oyunları Yarışması Kaydol

Türkiye Zeka Vakfının 20 senedir düzenlediği yarışma 2016 senesinde 21.sini düzenleyecektir. Yarışmaya katılmak isteyenler bu yazıda anlatılanları yaparak yarışmaya katılabilirler. Toplam ödülün 24.000 TL olduğu yarışmada kategorilerde 1. olmanız durumunda 5.000 TL ödül kazanılmaktadır. Detaylı bilgiye yazı içinde sizlere sunulacaktır, yarışma ile ilgili sorularınız için yorum kısmını kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

ODTÜ, Kültür Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından desteklenen yarışma 1996 yılından bu yana yapılmaktadır. “Yaşama farklı gözlerle bakmayı teşvik eden bir oyun. Değişimin, dönüşümün başlangıcı. Bilim, sanat ve teknolojiyi tüketen değil, üreten bir toplum olma yolunda bir adım. Düşünmeye, cevap aramaya; dahası, soru sormaya bir çağrı.” sloganını kullanan yarışma bugüne kadar on binlerce Türk Lirası para ödülü de dağıtmıştır. Yarışmanın ana sponsoru Türkiye İş Bankasıdır.

Emrehan Halıcı tarafından kurulan Türkiye Zeka Vakfının düzenlediği bu yarışmaya kayıt olmak için aşağıda bulunan 21. Zeka Oyunları Kaydol butonuna tıklayın. Açılan sayfada İsim-Soyisim yazdıktan sonra eposta adresinizi yazmalısınız. Eposta adresiniz kullandığınız bir eposta adresi olmalıdır. Doğum tarihi bilginizi doğru girmeniz önemlidir, yaşınıza göre size uygun kategoride yarışacaksınız. Cinsiyet bilgisini seçtikten sonra kendinize şifre belirlemeli ve tekrar şifre kontrolü kısmına yazdıktan sonra “Devam Et” butonuna tıklayın.

Sponsor Reklam

Türkiye 21. Zeka Yarışması Oyunları Kayıt Ol

Türkiye 21. Zeka Yarışması Oyunları Kaydol
Türkiye 21. Zeka Yarışması Oyunları Kaydol

Açılan sayfada eleme turlarının ne zaman yapılacağını görebilirsiniz. Ayrıca Yarışmaya katılmak için 10 TL ücret ödemeniz gerekmektedir. Yarışmanın diğer koşulları aşağıda yer almaktadır.

 • Yarışma üç kategoride yapılmaktadır.
  • ÇOCUKLAR (14 yaş altı, 2003 ve sonraki yıllarda doğanlar)
  • GENÇLER  (14-21 yaş arası, 1995-2002 yıllarında doğanlar)
  • YETİŞKİNLER (21 yaş üstü, 1994 ve önceki yıllarda doğanlar)
 • Toplam ödül 24,000 TL’dir. Yarışma sonunda her kategorinin birincisine 5,000, ikinicisine 2,000, üçüncüsüne 1,000’er TL ödül verilecektir. Ayrıca;
  • Her kategoride ilk 10 dereceye girenlere şilt ve kitap/dergi vb. eğitim ürünleri
  • Final sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi
  • Yarı Final sınavına katılım hakkı kazananlara Başarı Belgesi (elektronik)
  • Eleme Sınavına katılanlara Katılım Belgesi (elektronik) verilecektir.
 • Yarışmaya TZV web sitesi üzerinden kayıt olunacak ve gerekli bilgiler girilecektir. Yanlış bilgi -hangi aşamada olursa olsun-  diskalifiye nedenidir. Kayıt tutarı 10 TL’dir.
 • Eleme, Yarı Final ve Final sınavları 5 ortak soru ve 5 kategoriye özel soru olmak üzere toplam 10’ar sorudan oluşmaktadır.
 • Yarışmacılar Eleme ve Yarı Final sorularını belirtilen tarihler içinde herhangi bir süre kısıtlaması olmadan tek başlarına çözüp sisteme gireceklerdir. Sorular cevaplanırken ara verilebilir, belirtilen süreler içinde kalınan yerden devam edilebilir veya cevaplar değiştirilebilir.
 • Eleme ve Yarı Final sonuçları TZV web sitesinde yayınlanacak, başarılı olan yarışmacıların davet mektupları internet üzerinden yollanacaktır.
 • Yarışmadaki her türlü soru, oyun ve fikre ait telif hakları Türkiye Zeka Vakfı’na aittir. Yazılı izin alınmadan alıntı ya da uyarlama yapılamaz.
 • Türkiye Zeka Oyunları Yarışmalarında soruların çözümleri açıklanmamaktadır.
 • Türkiye Zeka Vakfı yarışma koşullarında ve takviminde değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Yarışmaya katılanlar bu koşulları kabul etmiş sayılırlar.
Türkiye 21. Zeka Yarışması Kaydol
Türkiye 21. Zeka Yarışması Kaydol

Yarışma ile ilgili daha fazla bilgi için yorum kısmından bize sorabilir yada Türk Zeka Vakfının sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.tzv.org.tr

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Exxen Kaydol

Exxen İndir – Kaydol

2000 yılında bundan 20 sene sonra televizyonlar akıllı cihazlara dönüşecek ve televizyonu bir kanalı açıp …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.