Tweetler Nasıl İndirilir?

Sosyal ağların en popülerlerinden birisi olan Twitter’daki tüm tweetlerinizi nasıl tek bir dosya halinde nasıl indireceğinizi bu yazıda sizlere ekran görüntüleri ile anlatacağız. Tüm twitter geçmişinizi tek bir dosya haline getirmek, indirmek ve saklamak isteyenler yazıda takıldığınız bir yer olursa yazının altında yer alan yorum kısmından soru ve sorunlarınızı bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

İşleme başlamak için ilk önce Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki ekran görüntüsünde olduğu gibi sağ üst köşede yer alan profil resminize tıklıyorsunuz. Aşağı doğru açılan menüde “Ayarlar” kısmına tıklayın.

Twitter Gönderilerinizi Kaydetme
Twitter Gönderilerinizi Kaydetme

Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Burada aşağı doğru indiğinizde “Arşivini İste” butonunu göreceksiniz. Resimde altı kırmızılı bu butona tıkladığınızda size isteğinizi aldık, bağlantı e-posta adresinize gönderilecektir şeklinde bir uyarı gelecektir. Bu uyarıyı gördükten sonra arşiviniz hazırlanmaya başlanacaktır. Arşiv hazırlanması bittiğinde e-posta adresinize bir bağlantı gelecektir. Arşivin hazırlanması binlerce tweet’iniz yoksa birkaç dakika içinde tamamlanacaktır.

Sponsor Reklam
Twit Arşivi İndirme
Twit Arşivi İndirme

Arşiv tamamladığında e-posta adresinize aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi bir posta gelecektir. Bu e-postada “Şimdi İndir” yazısına tıkladığınızda tekrar Twitter sitesine yönlendirilirsiniz ve burada Twitter arşivin yazısının yanında olan “İndir” butonuna basarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Twitter Nasıl İndirilir
Twitter Arşivi Nasıl İndirilir

Zip yani arşiv dosyası şeklinde inmektedir. İçinde “csv” uzantısı olan doküman Excel ile açılmaktadır ve tüm twitlerin tarihi, günü, içeriği bilgilerine ulaşabilirsiniz. Ayrıca “index.html” dosyasına tıkladığınızda internete bağlanmadan aşağıdaki ekran görüntüsündeki gibi Chrome – Internet Explorer gibi bir tarayıcı ile açılmaktadır. Açıldığında sol tarafta twitleriniz görünür, sağ tarafta ise tarih ve ay bilgileri bir grafik şeklinde yansır.

Twitter Arşivi
Twitter Arşivi

Konu ile ilgili takıldığınız, sormak istediklerinizi aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.