Windows İçin Ekran Klavyesi

Windows’un 8. son sürümünde karşılaştığınız ekran klavyesini, Windows 7 vb. sürümlerde kullanmak oldukça kolay. Eğer Windows 7 işletim sistemine alıştıysanız ve Windows 8’i şu an için yüklemek istemiyorsanız ekran klavyesini ekrana çıkartmanın oldukça kolay bir yöntemi vardır. Bu kolay yöntemi size aşağıda kısaca ve adım adım açıklayalım.

Sponsor Reklam

1) Başlat düğmesine tıklıyorsunuz

2) Karşınıza çıkan araç çubuğundan Tüm Programları seçiyorsunuz

Sponsor Reklam

3) Açılan kısımda Donatıları seçiyorsunuz

4) Burada açılan yerde Erişim Kolaylığı bölümüne tıklıyorsunuz

5) Ve son olarak da Ekran Klavyesi‘ne tıklamanız yeterli.

klavye

Kullandığınız bu ekran klavyesinin farklı özellikleri bulunmakta. Bu farklı özellikleri değiştirebilme şansı da sunulmuş. Örneğin seçenekler kısmından sesli veya sessiz olarak tuş sesini kaldırabilirsiniz.

Ayrıca bu sanal klavyenin de metin tahmini de bulunmakta. Bu özelliği ortaya çıkarmak için de yine ekran klavyesini açıyorsunuz. Buradan seçenekleri tıklayıp açılan kısımda Metin Tahmini Kullan onay kutusunu seçtikten sonra tamam kısmını tıklamanız yeterlidir.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

EaseUS Data Recovery İle Dosya Kurtarma

Hemen hemen hepimizin başına gelen olaylardan birisidir “silinen dosya yada belgeleri” kurtarmaya çalışmak. Bugün sizlere …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.