Winrar

Sıkıştırma programları içinde en bilinen iki programdan biri olan Winrar kurulumu, kullanımı ve kolay arayüzü ile yıllardır kullanılan programlardan biridir. Her bilgisayara lazım olan bu program birçok kolaylık sunmaktadır. Sürekli olarak sürüm güncellemeleri ile İndirKaydol adresinden indirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyalar, e-posta ekleri, büyük boyutlu parçalanmış dosyalar vb. bütün işlemlerde rahatlıkça kullanılmaktadır. Özellikle büyük boyutlu filmleri ve programları indirirken büyük kolaylık sağlamaktadır. Örnek olarak 1 GB lık büyük bir dosyayı yada 1gb tutan dosylaları 200 Mb’lık 5 parça  haline getirebilirsiniz. Böyle bir dosyayı indirmekte daha kolay ve etkili olacaktır. 5 part halinde indirme yapıldığında indirme yarıda kaldığında çok büyük bir zaman ve kota kaybı olmaz. Fakat 1gb lık bir dosyanın yarısında olan bir kesilme bile tekrar baştan sona kadar indirme işlemi gerektirir.

Tatilde çektiğiniz 20 tane fotoğrafı arkadaşınıza göndermek istiyorsunuz, ama hepsini teker teker eklemek büyük bir derttir. Çok karşılaşılan bir problem olmasına ve Winrar ile kolayca halledilecek olmasına rağmen insanların pek çoğu bunu bilmediği yada akıl edemediği için kullanmaz. Bir klasör içinde alınan bu resimler Winrar ile sıkıştırıldığında tek bir yükleme dosyası oluşur ve kolayca karşıya yüklenir.

Sponsor Reklam

Winrar ile şifreli olarak dosyalarınızı koruma imkanınızda bulunmaktadır. Çok önemli yada gizli dosyalarınızı Winrar ile şifreli sıkıştırma yaparak bilgisayarınızda koruyabilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok işlem yapabilen Winrar’ı küçük program olarak nitelendirebiliriz. Alexander Roshal yazılan bu program 10 seneyi aşkın bir süredir piyasadadır. Winrar’ın kullanımı ile ilgili yardım videolarını sizler için daha sonra paylaşacağız.

Winrar  İndir

Butona tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi 64 bit yada 32 bit olan sürümünü direk indirebilirsiniz. Winrar’ın kendi resmi sitesi olduğu için her zaman en son ve en güncel sürümü indirmiş olursunuz.

Winrar hakkında hazırladığımız videoyu izleyerek daha çok bilgi alabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Gameloop İndir – Oyna

Dünyanın en büyük oyun şirketlerinden birisi olan Tencent firması daha önceden Pubg için çıkardığı Tencent …

4 Yorumlar

  1. Winrar'a kayıt olmaya gerek yok.

  2. Kurmaya çalıştığınızda şifre istemez, kullanırken şifre isterse çarpıdan kapatıp kullanmaua devam edebilirsiniz. Yazı içinde video var izleyin size yardımcı olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.