Winrar

Sıkıştırma programları içinde en bilinen iki programdan biri olan Winrar kurulumu, kullanımı ve kolay arayüzü ile yıllardır kullanılan programlardan biridir. Her bilgisayara lazım olan bu program birçok kolaylık sunmaktadır. Sürekli olarak sürüm güncellemeleri ile İndirKaydol adresinden indirebilirsiniz.

Sponsor Reklam

İndirdiğiniz sıkıştırılmış dosyalar, e-posta ekleri, büyük boyutlu parçalanmış dosyalar vb. bütün işlemlerde rahatlıkça kullanılmaktadır. Özellikle büyük boyutlu filmleri ve programları indirirken büyük kolaylık sağlamaktadır. Örnek olarak 1 GB lık büyük bir dosyayı yada 1gb tutan dosylaları 200 Mb’lık 5 parça  haline getirebilirsiniz. Böyle bir dosyayı indirmekte daha kolay ve etkili olacaktır. 5 part halinde indirme yapıldığında indirme yarıda kaldığında çok büyük bir zaman ve kota kaybı olmaz. Fakat 1gb lık bir dosyanın yarısında olan bir kesilme bile tekrar baştan sona kadar indirme işlemi gerektirir.

Tatilde çektiğiniz 20 tane fotoğrafı arkadaşınıza göndermek istiyorsunuz, ama hepsini teker teker eklemek büyük bir derttir. Çok karşılaşılan bir problem olmasına ve Winrar ile kolayca halledilecek olmasına rağmen insanların pek çoğu bunu bilmediği yada akıl edemediği için kullanmaz. Bir klasör içinde alınan bu resimler Winrar ile sıkıştırıldığında tek bir yükleme dosyası oluşur ve kolayca karşıya yüklenir.

Sponsor Reklam

Winrar ile şifreli olarak dosyalarınızı koruma imkanınızda bulunmaktadır. Çok önemli yada gizli dosyalarınızı Winrar ile şifreli sıkıştırma yaparak bilgisayarınızda koruyabilirsiniz. Bu ve bunun gibi birçok işlem yapabilen Winrar’ı küçük program olarak nitelendirebiliriz. Alexander Roshal yazılan bu program 10 seneyi aşkın bir süredir piyasadadır. Winrar’ın kullanımı ile ilgili yardım videolarını sizler için daha sonra paylaşacağız.

Winrar 32 Bit İndir

Winrar 64 Bit İndir

 Winrar hakkında hazırladığımız videoyu izleyerek daha çok bilgi alabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows ISO sunu USB ye Çevirme Programı İndir

Format atarken DVD kullanmak artık hamallık sayılıyor. Hem çok yavaş olması, hem de DVD’lerin bir …

4 Yorumlar

  1. Winrar'a kayıt olmaya gerek yok.

  2. Kurmaya çalıştığınızda şifre istemez, kullanırken şifre isterse çarpıdan kapatıp kullanmaua devam edebilirsiniz. Yazı içinde video var izleyin size yardımcı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.