Flash Player İndir

Bilgisayar dünyasının en güçlü program firmalarından birisi kuşkusuz Adobe firmasıdır. Yılların getirdiği deneyim ile kalitelerinden ödün vermeden programlar çıkaran firma, özellikle Photoshop programı ile tüm dünyada bilinen bir firmadır. Yıllardır grafik programları içinde lider olan Adobe firması aynı zamanda birçok başka programda üretmektedir.

Sponsor Reklam

Flash Player bir eklenti programdır. Flash programıyla hazırlanan swf veya flv uzantılı dosyaların çalışması için gereklidir. Ayrıca bu uzantılardaki dosyaların web sayfalarında kullanılması nedeniyle internet ortamında da çok aranan programdır. Programı indirmek için yukarıda bulunan Flash Player İndir bağlantısını kullanabilirsiniz. İndirme bağlantıları sürekli günceldir.

DİKKAT: İndirme sayfasına geldiğinizde ortada yer alan “İsteğe Bağlı” kısmındaki işaretleri kaldırmazsanız, bilgisayarınıza McAfee, TrueKey vb. tanıtım amaçlı programlar yüklenmektedir.

Adobe Flash Player İndir

flashplayer1

Sponsor Reklam

Daha çok görselliği arttırmak isteyen, animasyon kullanmak isteyen web tasarımcıları tarafından kullanılan Flash uygulamalarının daha birçok kullanım alanı vardır. Özellikle internet üzerinden oynanan Online Oyunlar da kullanılmaktadır. Ayrıca küçük Flash oyunları denilen bir sektörün de doğmasına neden olmuştur.

Yaşı ilerlemiş olanlar bilirler Flash’tan önce aslında Java yaygındı. Fakat Flash hazırlamanın daha kolay olması Java’nın daha çok iş dünyasında güvenlik isteyen alanlarda kullanılmasına neden olmuştur. Hatta Flash’ın aslında ilk olarak Macromedia şirketinin olduğunu ve daha sonra Adobe tarafından satın alındığını da yine yaşı ilerlemiş olanlar bilirler.

Flash tabanlı uygulamaların, oyunların, web sitelerinin çok olması onu vazgeçilmez bir araç yapmaktadır. Bilgisayarın sistem ihtiyaçları içinde en başta gelen bir araçtır. Flash bu kadar yaygın kullanılmasına rağmen bazı problemleri bulunmaktadır. Adobe cep telefonlarında kullanılan Flash için artık destek sağlamayacağını belirtti. Steve Jobs’un “Flash çok fazla batarya tüketiyor” açıklaması ile HTML5’in yaygınlaşması Flash’ın cep telefonlarında artık kullanılmasına gerek bırakmamıştır.

Cep telefonlarında hala kullanılan Flash yerini HTML5’e bırakmaktadır. HTML5’in hala yeni ve açıklarının olması korku yaratsa da, Adobe’un cep telefonu için desteğini çekeceğini belirtmesi bir bakıma geçişi zorunlu kılmaktadır. Yakın bir zamanda cep telefonlarında Flash oyun ve uygulama kalmayacağını belirtelim.

Oyun firmalarının hala en çok tercih ettiği platformlardan olan Flash aynı zamanda güvenlik açısından da sorun teşkil edebilmektedir. Ayrıca büyük uygulamaların bir müddet sonra takılması ve yeniden yükleme (F5) istemesi de eksi özelliklerinden birisidir. Her ne olursa olsun Flash hala en çok kullanılan platformlardan birisidir ve her bilgisayarda olması gereken programdır. 

Raidcall kullanan kullanıcılarımız Internet Explorer’dan bu sayfaya girerek güncelleme yaptıklarında yaşadıkları birçok sorunu çözebilirler.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Deezer İndir – Kaydol

Spotify, Youtube Music gibi Deezer’da sizlere ücretsiz müzik dinleme yada çok cüzzi bir miktar para …

2 Yorumlar

  1. oyun acılmıyo napıcam

  2. Furkan – burada İndir butonundan flash player’ı indirip kurabilirsin. Güncel Flash Player tüm flash oyunları açar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.