Uyap Editör Programı İndir

Adalet Bakanlığının dosya sistemi olan Udf uzantılı dosyaları açmak için kullanılan UYAP Editör programını nasıl indireceğinizi, cihazınıza nasıl yükleyeceğinizi bu yazıda ayrıntılı bir şekilde sizlere anlatıyorum. Yazı içerisinde Windows Bilgisayarlar, MAC işletim sistemine sahip Apple bilgisayarlar, Android işletimindeki akıllı telefon ve tabletler, son olarak da Pardus ve Debian gibi Linux işletim sistemine sahip bilgisayarlar için indirme bağlantılarına ulaşabilirsiniz.

Sponsor Reklam

UYAP Editör Nedir? Ulusal Yargı Ağı projesinde teknolojik altyapıyı kullanarak dilekçe, dava dosyası vb görüntülemek, e-imza (elektronik imza) veya m-imza (mobil imza) ile işlemleri gerçekleştirmenizi sağlayan Adalet Bakanlığının programıdır. Bu sitede yer alan indirme bağlantıları, programı Adalet Bakanlığının web sitesinden son sürüm olarak indirmenizi sağlar. Lütfen indirme bağlantılarınızı kontrol ediniz. Aksi takdirde “sahte” yada “değiştirilmiş” bir program yada uygulama indirirmiş olur ve ciddi güvenlik sorunlarını ile karşılaşabilirsiniz. Dava dosyaları ve dilekçelerinin uzantısı “UDF” adı verilen bir dosyalama sistemi ile oluşturulur. Bu program ile bu uzantıdaki dosyaları açabilirsiniz.

Cihazınıza uygun olan UYAP Editörü

son sürüm olarak aşağıdaki indirme bağlantılarına tıklayarak edinebilirsiniz. Dosya boyutu yaklaşık 50 MB’dır ve zip uzantılı olarak inmektedir.

Sponsor Reklam

Windows Bilgisayarlar için UYAP Editörü İndir

MAC işletim sistemli Apple Bilgisayarlar için UYAP Editörü İndir

Andorid tabanlı Akıllı Telefon yada Tablet için Uyap Editörü İndir

Pardus ve Debian işletim sistemli Linux Tabanlı Bilgisayarlar için Uyap Editörü İndir

Programın bilgisayar sürümleri indirildiğinde “zip” olarak kayıt edilmektedir. Bu nedenle kurulumdan önce “zip” içinden çıkartmanızda fayda vardır. Çıkarttığınız zip dosyasının içinde ismi “UKI_V5.0.2.exe” gibi sürüm bilgisini de içeren kurulum programı yer alacaktır. Bu programa iki kez tıklayarak kurulumu başlatabilirsiniz. Aşağıdaki ekran fotosunda kurulum programının logosu görülmektedir.

Uyap Editör

Kurulum aşamalarında ise hiçbir şeyi değiştirmenize gerek yoktur. Varsayılan kurulum yeri “C:\Uyap\Uyap Kelime Islemci\” olacaktır. İsterseniz bu yolu değiştirebilirsiniz. Kurulum bir iki dakika içinde bitecektir. Programın kurulumu bittiğinde ise masaüstünüzde 4 adet kısayol atacaktır.

Uyap Editör Programları

Bu kısayolların adları Uyap Döküman Editörü, Uyap Doküman Editörü 64 Bit, Uyap Şablon Editörü ve Uyap Sablon Editörü 64 Bit olarak yer almaktadır. Artık UDF uzantılı dosyaları açabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Konu ile ilgili sormak istediklerinizi yazının altında yer alan yorum kısmından bana iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Core Temp İndir

Bilgisayarınız yavaş mı, birden kapanıyor mu, dizüstü bilgisayarınız çok mu ısınıyor? İşte tüm bu soruların …

2 Yorumlar

  1. MacBook için nasıl kurulum yapacaz

    • MAC işletim sistemli Apple Bilgisayarlar için UYAP Editörü İndir butonundan indirerek kurulum yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.