10 Finger BreakOut İndir

Artık bilgisayarlar günlük yaşamımıza tamamen entegre olmuş durumda. Biz ise bilgisayarlarımızı kullanırken işlemlerimizi klavyeyle yapıyoruz. Evde ya da işyerinde sürekli kullandığımız klavyeyi hızlı yazarak zamandan kazanabilir ve başka işlemler için bilgisayar başında daha verimli vakitler geçirebiliriz. Hatta Katiplik sınavı gibi bazı sınavlarda hızlı ve doğru yazı yazmak, o işe girmeniz için belirleyici unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte sizler için seçtiğimiz siteye girerek,  ücretsiz ve online olarak başlangıç seviyesinden başlayarak, 10 Parmak Hızlı Yazma alıştırmalarına başlayabilirsiniz. Siz de 10 parmak Q klavye yazma alıştırmaları yapmak istiyorsanız, yukarıda bulunan 10 Parmak Q Klavye indir butonuna tıklayabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Online On Parmak Uygulaması Nasıl Kullanılır? Siteye girdiğinizde karşınıza beş bölümden oluşan Kullanım Bilgisi, Yazma Öğreticisi, Sayısal Öğretici, Yazma Oyunları ve Test kısımlarıyla karşılaşacaksınız. Kullanım Bilgisi bölümüne girdiğinizde başlangıç olarak parmaklarınızın hangi tuşlar üzerinde olması gerektiğiyle başlayacaksınız. On parmak yazı yazmak için temel konum hakkında bilgi alıp, bu konumla tüm tuşlara basma imkanınız olacaktır. Bu konuda aynı sayfada bulunan resimlerden de yardım alabilirsiniz. Ayrıca resimlerin sol tarafındaki yazıları dikkatlice okuyarak hızlı yazma konusunda temel bilgiler alabilirsiniz. Yazma Öğreticisi bölümünde ise, kullanım bilgisi kısmını iyi öğrendikten sonra artık derslere başlayabilirsiniz. Bu kısımdaki derslere kendi metninizle çalışabileceğiniz gibi 1’den 15’e kadar seviyesi giderek artan derslere katılabilirsiniz. Derslerde temsili klavye üzerinde yazacağınız harf ve kelimeler bulunuyor. Klavyeye bakmadan doğru harflere basmaya çalışacaksınız. Eğer doğru harfe basarsanız harf üzerinde renklendirme yapılacak, yanlış harfe basarsanız da size uyarı verecektir.

On Parmak klavye nasıl kullanılır? İndirdiğiniz programla sadece on parmak harf yazmayacak aynı zamanda isterseniz klavyenin sağ tarafında bulunan numerik tuşlar kısmındaki rakamları da hızlı kullanabileceksiniz. Yine ilk kısımda parmaklarınızın hangi rakamlar üzerinde olması gerektiğini öğrenecek ve hızlı bir şekilde sayıları yazmayı öğrenebileceksiniz. Ayrıca sitedeki uygulamayla on parmak yazma işlemini eğlenceli bir hale getirmek için Yazma Oyunları bölümüne girebilirsiniz. Buraya girerek birbirinden zevkli oyunları oynarken hem eğlenceli dakikalar geçirecek hem de on parmak yazma işlemini hızlandırıp, alıştırmalar yapabileceksiniz. Yani hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz.

Sponsor Reklam

Yukarıda sıraladığımız tüm bu işlemleri sırasıyla yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü parmak hafızası da diyebileceğimiz işlemleri yapmak biraz zaman alabilir. Bunun için programdaki uygulamaları baştan sona sırayla yapmalısınız. Ders 1’den başlayıp ders 15’e kadar sırasıyla atlamadan çalışmalısınız. Tüm bu işlemleri de bitirdikten sonra on parmak yazma işlemini pekiştirmek için son bölüm olan Test kısmına girebilirsiniz. Bu kısımda size metinler verilecek ve belirli süreler içerisinde en az hatayla bu kelimelerin yazılması istenecek. Bu testleri uyguladıktan sonra istatistiksel olarak ne kadar sürede ne kadar doğru harf yazdığınızı öğrenebilirsiniz.

Sizler için seçtiğimiz bu sitedeki uygulamalarla artık On Parmak Q Klavye yazabileceksiniz. Siz de bu uygulamaya ait siteye hemen ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki On Parmak Q Klavye Hızlı Yazma butonuna tıklayabilirsiniz.

10 Finger BreakOut İndir

keyboardTR_Q

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Rufus İndir

Bilgisayar araçları içerisinde en kullanışlı olanlardan birisi kuşkusuz Rufus programıdır. Bu program ile USB disk …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.