Android’de Exchange Hesabı Nasıl Eklenir – Kaldırılır

Yardım yazılarımıza sizler için devam ediyoruz. Bu yazıda ise iş yerlerine ait e-postaları nasıl android telefonlara tanımlayacağınızı anlatacağız. Aynı zamanda tanımlanmış e-posta hesaplarını da nasıl kaldıracağınızı ekran görüntüleri ile detaylı bir şekilde anlatacağız. Her zaman olduğu gibi takıldığınız bir yer olursa yazı altında bulunan yorum kısmından bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Exchange Hesabı Nasıl Eklenir? Bunun için ilk adım Uygulamlar’da Posta özelliğine girmektir. Bu Posta uygulaması android’in kendi uygulamasıdır ve her android telefonda vardır. Posta uygulaması açıldığında hemen solda üstte yer alan alt alta 3 çizgiye tıklanır. Daha sonra aşağıya doğru açılan pencerede “hesapları yönete” tıklanır.

Exchange E-posta Nasıl Yüklenir

Burada var olan hesaplar gözükür. Sağ üst köşede yer alan artı (+) işaretine tıklayın.

Sponsor Reklam
Android Exchange Hesabı Ekleme

Açılan pencerede e-posta kısmına kullanıcı adı ve e-posta adresi yazılır. Örnek: başbakan@ basbakanlik.gov.tr ve daha sonra şifre yazılır. İleri diyerek bir sonraki adıma geçilir.

Kurumsal E-postanın Android Telefona Eklenmesi

Sonraki adımda 3. Seçenek “Microsoft Exchange Activesync” seçilir. Sonraki adıma geçerken biraz bekletebilir. Microsoft Exchange Activesync bağlantının türünü belirtir ve exchange hesapları için seçilmesi gerekmektedir.

Microsoft Exchange Activesync Nedir

Açılan sayfada bilgiler otomatik gelecektir. Bu arada gelen “Güvenlik uyarısı”na “devam” demelisiniz. Daha sonra “ileri” denilmeli, yine işlem 1-2 dakika sürecektir. Güvenlik uyarısı sadece SSL kullanan e-posta sunucularında gelir, fakat artık neredeyse tüm posta sunucuları ssl kullanmaktadır. Burada eğer ileri dediğinizde hata verirse. Etki alanı \ Kullanıcı adına örnek: başbakanlık.gov.tr\basbakan gibi ilk önce e-posta adresinin son kısmını araya “\” işareti ve sonra kullanıcı adını yazmanız gerekebilir. Ayrıca “Exchange sunucu adresi” yanlış yazılmış olabilir. Bu bilgiyi kurumunuzun yada şirketinizin bilgi işlem biriminden öğrenebilirsiniz. Genellikle mail.basbakanlik.gov.tr gibi sadece e-postanın son kısmının başına mail. gelecek şekildedir.

Androdi Exchange Kurulumu

“hesap seçenekleri” sayfasında kişisel tercihlerinizi belirleyebilirsiniz. Herhangi bir değişiklik yapmadan da “ileri” diyerek son aşamaya geçebilirsiniz.

Android Exchange Hesap Seçenekleri

Son adımda ise sadece eklediğiniz Exchange hesabınıza bir ad vermeniz istenir. Buraya istediğiniz her şeyi yazabilir yada olduğu gibi bırakabilirsiniz. Örnek İş E-postaları – Şirket Maili vb.

Exchange Hesabı Android’de Nasıl Kurulur

Exchange Hesabı Nasıl Kaldırılır? Kurulumu anlattık tabi bir de istenmediği zaman nasıl kaldırılacağını da anlatalım.

İlk olarak “uygulamalardan” Posta açılır. Burada Exchange hesabı daha önceden eklendiyse gözükecektir. Hemen solda üstte yer alan alt alta 3 çizgiye tıklanır.

Exchange Hesabı Androidden Nasıl Kaldırılır

Daha sonra aşağıya doğru açılan pencerede “hesapları yönete” tıklanır.

Android Exchange Kaldırma

Açılan pencerede sağ üst köşede yer alan “alt alta” 3 noktaya tıklanır.

Android Exchange E-postası Silme

Burada Seç yazısına tıklanır

Andorid Exchange Silme

Kurum yada şirket hesabınızın yanındaki kutucuğu seçin ve daha sonra sağ üst köşede yer alan “çöp kutusu” simgesine tıklayın.

Exchange E-postasını Androidden Silme

Gelen uyarı penceresinde “Kaldır” yazısına tıklandığında hesap kaldırılmış olur.

Androidden Exchange Hesabı Kaldırma

Konuyla ilgili soru ve sorunlarınız için her zaman bizden destek isteyebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Nox Yakınlaştırma, Uzaklaştırma ve Döndürme

Sevilen android çalıştırıcı Nox ile ilgili yardım yazılarımız ve videolarımız sizler için devam ediyor. Bu …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.