Nox Yakınlaştırma, Uzaklaştırma ve Döndürme

Sevilen android çalıştırıcı Nox ile ilgili yardım yazılarımız ve videolarımız sizler için devam ediyor. Bu yazıda sizlere nasıl sizlere oyunlarda yakınlaştırma (zoom in) yada uzaklaştırma (zoom out) yapacağınızı anlatacağız. Toplamda 3 farklı yol ile bunu yapabilirsiniz hepsinin farklı özellikleri bulunmaktadır ve her oyunda bu 3 yöntemden size en uygun olanı kullanabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Yöntem: Bu yöntem en kolay olanıdır arkadaşlar. Yapmanız gereken klavyedeki CTRL tuşuna basarken farenizin tekerleğini ileri ve geri hareket ettirmektir. İleri doğru hareket ettirdiğiniz de oyun yakınlaşacak geri doğru tekerleği hareket ettirdiğinizde oyun uzaklaşacaktır.

Nox Yakınlaştırma ve Uzaklaştırma

2. Yöntem: Bu yöntemde farenizin tekerleğine sağ tıklayın, ekranda bir menü açılacaktır. Bu menüde “two finger pinch” yazısına tıklayın. Daha sonra ekranın ortasında farenizin sol tuşuna basarak dışarıya doğru sürükleyin yani farenin sol tuşuna basılı halde hareket edin. Böyle yaptığınızda uzaklaşacaktır. Yine ekranın ortasına yakın sol tıklayıp farenin sol tuşuna basılı halde içeri doğru hareket ettiğinizde yakınlaşacaktır.

Sponsor Reklam

3. Yöntem: Bu yöntemde ise tuş ataması yaparak bu işlemi yapabilirsiniz. İlk olarak sağdaki Menü’de kırmızı çizgi ile gösterilen “keyboard shortcut” ikonuna tıklayın. Daha sonra oyun ekranında ortaya yakın bir yere tıklayın ve daha sonra klavyeden bir tuşa basın ( A – Z hiç fark etmez). Klavyeden “esc” tuşuna bir kez basın karşınıza “Save keyboards Settings” çıkacak “Yes” diyerek kayıt edin. Farenizi bu tuşa doğru sürüklediğinizde yakınlaşacak bu tuştan dışa doğru sürüklediğinizde ise uzaklaşacaktır. Aynı şekilde bu tuşun etrafında farenizle hareketler yaparak ekranı da döndürebilirsiniz.

Nox Zoom Out ve Zoom in

Nox ile ilgili aklınıza takılan her soruyu bize aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz.

 

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Line Sesli ve Videolu Arama Yapamıyorum Çözümü

Sevilen sohbet uygulaması Line’da yaşanan sıkıntılardan birisi sesli ve görüntülü arama yapılamamasıdır. Bu sorunla ilgili …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.