Line Sesli ve Videolu Arama Yapamıyorum Çözümü

Sevilen sohbet uygulaması Line’da yaşanan sıkıntılardan birisi sesli ve görüntülü arama yapılamamasıdır. Bu sorunla ilgili tek bir çözüm yoktur, çünkü birçok farklı nedenden dolayı böyle bir hata alıyor olabilirsiniz. Bu yazıda size her türlü olasılığı ve çözüm yolunu size aktaracağız.

Sponsor Reklam

Milyonlarca üyesi olan Line’da sesli ve görüntülü arama yapamamanın nedenlerini ve çözümlerini aşağıda sizler için listeledik.

  • Aradığınız arkadaşınızın bir Line hesabı olmayabilir.
  • Kullandığınız Line sürümü eski olabilir, güncellemeniz gerekir.
  • Aradığınız kişiyi engellemiş olabilirsiniz yada aradığınız kişi sizi engellemiş olabilir.
  • Ayarlarda sesli aramayı kapatmış olabilirsiniz.
  • Sesli ve videolu arama için her iki arayan ve aranan kişilerin birbirini arkadaş olarak eklemiş olmaları zorunluluğunu unutmayın. Aradığınız kişi arkadaş listenizde olmalı aynı şekilde sizde aradığınız kişinin arkadaş listesinde olmalısınız.

Yukarıda anlatılanları denediğiniz halde hala sesli veya görüntülü aramada sorun yaşıyorsanız. Başka bir program ile mikrofon ve kameranız çalışıyor mu test edin. Mesela Whatsapp, Messenger ile birisini arayabiliyor musunuz sesiniz ve görüntünüz gidiyor mu test edin.

Sponsor Reklam

Tüm bunların hepsini denediniz ve yine olmadıysa Line programını telefonunuzdan kaldırın, telefonunuzu yeniden başlatın. Daha sonra Line’ı tekrar indirip kurun ve tekrar deneyin.

Hepsini denediniz ve olmadıysa son öneri olarak telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeniz gerekir. Fabrika ayarları telefonda ne kadar bilgi var ise silecektir. Bu nedenle telefon rehberinizi, resimlerinizi, videolarınızı, sohbet konuşmalarınızı yedeklemeyi unutmayın. Fabrika ayarlarına döndükten sonra Line yüklediğinizde sorununuz “düzelecektir.” Eğer düzelmez ise en başta liste halinde verilen sorunlardan birisi vardır. Yani aradığınız arkadaşınız sizi engellemiştir ve sizi engellemediğini söylüyordur.

Videolu ve sesli arama yapabiliyor fakat donmalar, ses kayıpları yaşıyorsanız bunun nedeni faklıdır. Bu genellikle wi-fi, 3G yada 4G bağlantınızla ilgilidir. Sizin çok iyi bağlantınız olsa bile karşı tarafın bağlantısı kötü olursa donma, görüntü kalitesi düşüşü ve ses kesilmeleri yaşarsınız.

Konuyla ilgili aklınıza takılanları aşağıdaki yorum kısmından bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Nox Yakınlaştırma, Uzaklaştırma ve Döndürme

Sevilen android çalıştırıcı Nox ile ilgili yardım yazılarımız ve videolarımız sizler için devam ediyor. Bu …

3 Yorumlar

  1. Gmailimi bölmək istiyorom

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.