Avast Antivirüs 1 Yıllık Ücretsiz Lisans Nasıl Alınır?

Herkesin dert yandığı virüslere karşı oldukça iyi performans gösteren Avast’ı 1 yıl boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenleri, nasıl indireceğinizi ve nasıl kuracağınızı bu yazıda sizlere ekran görüntüleri ile anlatıyoruz. Avast Antivirüs 1 yıllık lisansı ile bilgisayarınızı virüslere karşı koruyabilir, var olan virüsleri temizleme şansını elde edebilirsiniz.

Sponsor Reklam

İşleme başlamak için ilk önce Avast lisans formunu doldurmak gerekmektedir. Bu formu doldurduktan sonra Avast’ı indirebileceksiniz. Aşağıda yer alan Avast Lisans Formu butonuna tıklayın. Açılan sayfadaki formu ekran görüntüsündeki gibi “KENDİ” bilgilerinizi vererek doldurun. E-posta bilginizi doğru vermeniz gerekmektedir, lisans e-posta adresinize gelecektir. İlk olarak adınızı, soyadınızı yazın. Sonra e-postanızı yazın ve tekrar yazarak doğrulayın. Ülke “Turkey” seçilidir ve bu şekilde kalması gereklidir. Formun altındaki kısım tamamen isteğe bağlıdır, istiyorsanız doldurabilirsiniz.

Avast Lisans Formu

Avast Nasıl İndirilir
Avast Nasıl İndirilir

Formu başarılı bir şekilde doldurduysanız “Kaydınız başarılı. Kaydınız tamamlandıktan en geç yarım saat içinde bedava lisans anahtarınız gönderilecektir. Lisansınız 24 saat içinde gelmezse lütfen istenmeyen veya SPAM e-posta klasörünüzü kontrol edin Deneme süresi sona erdikten sonra kullanmaya devam etmek için lisans anahtarını programa girmeniz gerekir (lisans anahtarını girmeye yönelik ayrıntılı talimatlar e-postaya eklenmiştir)” yazısı ile karşılaşırsınız. Tabi e-posta adresinize girerek Avast’tan e-posta gelmiş mi kontrol etmelisiniz.

Sponsor Reklam

Avast Nasıl İndirilir? Lisansın gelmesini beklerken aşağıda yer alan Avast İndir butonundan orijinal siteye giderek programı indirebilir ve kurulumuna başlayabilirsiniz. Açılan sayfada “Ücretsiz İndirme” butonuna tıklayın.

Avast İndir

İndirme işlemi oldukça kısa sürecektir, çünkü bu Avast yükleme yardımcısıdır. Programa iki kez tıkladığınızda aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir. Burada en aşağıda bulunan “Evet, Avast’la birlikte ücretsiz Google Araç Çubuğu’nu da yükle” seçeneğini istemiyorsanız kaldırabilirsiniz. Daha sonra “KUR” butonuna tıklayın. Program birkaç dakika içinde kurulumu bitirecektir.

Avast Nasıl Yüklenir
Avast Nasıl Yüklenir

Avast yüklendikten sonra yukarıda anlattığımız gibi 1 yıllık lisans anahtarınızı da aldıysanız artık lisansı girmeniz gerekmektedir. Bunun için ise sağ alt köşede çıkan turuncu Avast ikonuna sağ tıklayın ve en üstte bulunan “Avast kullanıcı arayüzünü aç” yazısına tıklayın.

Avast Arayüzünü Aç
Avast Arayüzünü Aç

Avast arayüzü açıldığında sağ üst köşede bulunan “çark” işaretine tıklayarak ayarlar kısmına girilir.

Avast 1 Yıllık Ücretsiz Lisansı Girme
Avast 1 Yıllık Ücretsiz Lisansı Girme

Açılan sayfanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır. Burada sol tarafta bulunan “Kayıt” yazısına tıklayın.

Avast 1 Yıllık Ücretsiz Lisansı Kayıt Etme
Avast 1 Yıllık Ücretsiz Lisansı Kayıt Etme

Açılan sayfada “Çevrimdışı Kayıt“a tıklayın. Aşağıya doğru bir pencere açılacaktır. Burada ise “Lisans Anahtarını Gir” yazısına tıklayın. Son pencereye de e-postanıza gelen lisans anahtarını kopyalayıp yapıştırın.

Avast Çevrimdışı Kayıt
Avast Çevrimdışı Kayıt

Lisansı doğru şekilde girdiyseniz otomatik olarak mevcut kayıt güncellenecek ve size ne kadar süreniz kaldığını söyleyecektir. Bu süre 365 gün olarak başlar, yani 1 yıl ücretsiz olarak Avast Antivirüsü kullanabilirsiniz. İndirme, kurulum ve lisans ile ilgili soru ve sorunlarınızı bize aşağıdaki yorum kısmında sorabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Kaspersky Ücretsiz 1 Yıl Deneme Sürümü İndir

Dünyanın en iyi antivirüs programlarından birisi olan Kaspersky artık ev kullanıcıları için 1 yıllık deneme …

2 Yorumlar

  1. Merhaba bilgilendirme için teşekkürler. Kayıt oldum fakat mail gelmedi ne yapmak gerekli ?

    • Serkan Bey, lisans e-postası “hemen” – “anında” gelmemektedir. Genellikle 2-3 saat içinde lisansınız gelecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.