Batak İhaleli Oyna

Mynet Çanak Batak’ın sizlere sunduğu Batak İhaleli oyunu ile kart oyunlarının en güzellerinden birisi olan batak oyununu istediğiniz kadar oynayabileceksiniz. Batağa 4. aramanın zorluğunu bilen birisi olarak artık böyle bir derdiniz kalmadığını ve istediğiniz yer, saatte batak oynama keyfi yaşayacağınızı belirtelim. Oyunun kullanıcı sayısının çok fazla olmasının en büyük avantajı da bu, günün her saati batak oynayabileceğiniz birilerini bulabiliyorsunuz.

Sponsor Reklam

Mynet’in oyunlar konusunda ki becerisi oldukça iyidir. Bu beceriyi Facebook üzerine taşıyarak kullanıcı sayısını ve etkinliğini arttıran site farklı isimlerle kendi oyunlarını facebook üzerinden oynanmasını sağlamaktadır. Mynet Çanak Batak’ı bilenler bu oyunda hiç zorlanmayacaklardır. Batak bilmeyenler ise burada ustaların arasında biraz ezilebilirler. İlk başlarda Acemi odalarında takılarak yada usta odalarında gözlem yaparak oyunlarını geliştirebilirler.

Şimdi de sizlere “Batak” ile “İhaleli Batak” arasındaki farkı kısaca anlatalım. Ana hatlarıyla normal bataktaki kurallar ile aynı. Kağıtları dağıtandan sonraki ilk kişiden başlamak üzere elinizin kaç alabileceğini söylüyorsunuz. En son kağıtları dağıtanın söylediği rakama göre, en yüksek ihaleyi alabilirim diyenden oyun başlıyor. Bu kişi ihaleyi almış oluyor ve kozu da belirliyor (kupa, sinek, maça yada karo) Koz belirlendikten sonra normal batak düzeninde oyun devam ediyor. Ortaya konulan bir kağıdın, eğer sıradaki bir kişide büyüğü varsa, onu atmak zorunda. Her oyuncunun en az 1 alması gerekiyor. Eğer hiç alamazsa ihaleye girilen sayı kadar hesabından düşülüyor. Ayrıca ihaleyi alan, söylediği sayıdan aşağı bir sayı alırsa, tahminde bulunduğu sayı kadar hesabından düşülüyor. İhaleye girmek isteyenin 4’ten büyük bir sayı söylemesi gerekiyor. En az 5 ile ihaleye girilebilir. Eğer kimse ihaleye girmezse ihale ve koz belirleme hakkı, kağıtları dağıtanda kalıyor. Bu kişinin en az 4 alması gerekiyor. Zaman ve mekana göre değişmekle birlikte, oyun 11 el sürüyor. King yapmak için de en az 10 almanız gerekiyor.

Sponsor Reklam

Batah İhaleli Logo

Zaten zevkli bir oyun olan Batak, ihaleyle daha da zevkli hale geliyor. Siz de dişli rakiplerle karşılaşmak istiyorsanız, binlerce üyesi olan Batak İhale’ye girin, keyfini çıkarın. Türkiye’nin en iyi ihale oyuncularının buluşma noktası olan Batak İhaleli’de. Facebook üzerinden oynamak için, aşağıdaki “Batak İhaleli Oyna” butonuna tıklamanız yeterli. Facebook üzerinden Mynet Çanak Batak İhaleli Oynamak için tıklayın;

  Batak İhaleli Oyna

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

The Third Age Kaydol – Oyna

Gerçek zamanlı strateji oyunlarını sevenler için R2 Games firmasından oldukça iddialı ve oynaması keyifli bir …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.