BlueStacks Nasıl Kurulur, Nasıl Kullanılır

Akıllı cep telefonunuz yok mu, cep telefonunda oynadığınız oyunları bilgisayardan da oynamak mı istiyorsunuz, popüler cep telefonları uygulamalarına bilgisayardan mı kullanmak istiyorsunuz? İşte hepsini yapabilmenizi sağlayan bu programı bilgisayarınıza nasıl kuracağınızı ve nasıl kullanacağınızı ekran görüntüleri ile anlatıyoruz.

Sponsor Reklam

İlk önce bu programı indirmek için BlueStacks İndir yazısına tıklayarak programı indirebileceğiniz yazımıza gidebilirsiniz. Ayrıca yazımızda BlueStacks Kaydol işlemini nasıl yapacağınızda anlatılmaktadır. Kurulum dosyasını indirdikten sonra iki kez tıklayarak programın kurulumuna başlıyoruz. İlk ekran aşağıdaki gibi olacaktır, burada sağ alt köşede yazının altında kalan bir “Devam et” butonu bulunmaktadır. Bu butona tıklamanız gerekmektedir.

BlueStacks Kurulum Nasıl Yapılır
BlueStacks Kurulum Nasıl Yapılır

Daha sonraki adımda BlueStacks’ın nereye kurulmasını istiyorsanız seçmelisiniz yada direk”sonraki” butonuna tıklayabilirsiniz.

Sponsor Reklam
BlueStacks Kurulum Yeri Seçme
BlueStacks Kurulum Yeri Seçme

Kurulum bu aşamasında Uygulama ve Uygulama bildirimlerini program ile almak istiyorsanız iki seçenek işaretli iken “Kur” diyerek kurulumu tam anlamıyla başlatıyorsunuz.

BlueStacks Uygulama Güncelleme Seçenekleri
BlueStacks Uygulama Güncelleme Seçenekleri

Kurulum başladığında aşağıdaki gibi size oynayacağınız oyunların ve uygulamaların logoları gösterilmektedir. Herhangi bir işlem yapmadan beklemelisiniz.

BlueStacks Uygulama ve Oyunların Logoları
BlueStacks Uygulama ve Oyunların Logoları

Kurulum bittikten sonra program otomatik olarak Uygulamaları indirmeye başlayacaktır. İnternet hızınıza bağlı olarak bu işlem de birkaç dakika sürecektir. Beklemeye devam.

BlueStacks Uygulama İndirme
BlueStacks Uygulama İndirme

Oyunlar ve uygulamalar indirildiğinde program otomatik olarak açılacaktır. Artık istediğiniz oyunları bilgisayardan oynayabilir ve istediğiniz uygulamalara bilgisayardan kayıt olabilirsiniz. BlueStacks kurulum sorunu yaşarsanız aldığınız hatayı aşağıda bulunan yorum gönder kısmından bize iletebilirsiniz. Size en kısa sürede yardımcı oluruz.

BlueStacks Nasıl Kurulur
BlueStacks Nasıl Kurulur

BlueStacks Nasıl Kullanılır? Programın İngilizce olması gözünüzü korkutmasın zaten her işi hemen hemen tıklama ile halledeceksiniz. Fakat iş yazı yazmaya geldiğinde biraz başınız ağrıyabilir. Program klavyenizi İngilizce klavye olarak algılayacaktır, bu nedenle bazı tuşların yeri değişecektir. Sizler için BlueStacks kullanırken değişik olan tuşları aşağıda liste olarak sunduk. Aşağıdaki listede tüm İngilizce ve Türkçe (Q) klavye farklılıklarını resim halinde bulabilirsiniz.

BlueStacks Tuşları Nedir
BlueStacks Tuşları Nedir

Tuş probleminizi yukarıdaki resimle çözebilirsiniz, mesela @ işareti Türkçe klavyede “Altgr” yada “ctrl+alt” ve Q ile çıkarken İngilizce klavyede Shift ve 2 ile çıkmaktadır. Bu önemli eklemeyi de yaptıktan sonra artık BlueStacks’ı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Programı kullanırken yaşadığınız bir sorun olursa bizimle aşağıdaki yorum formları ile irtibat kurabilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Nox Yakınlaştırma, Uzaklaştırma ve Döndürme

Sevilen android çalıştırıcı Nox ile ilgili yardım yazılarımız ve videolarımız sizler için devam ediyor. Bu …

11 Yorumlar

  1. bende klavye rusça nasıl düzeltebilirim ???

  2. 3 dakka kaldi yaziyo ama indirilmiyoo

  3. Program ücretsiz olduğu için sorunlar oluyor. Tekrar denerseniz sorun yaşamazsınız.

  4. programı indirdim ama nasıl indircez ?

  5. Programı burada anlatıldığı gibi kurun, daha sonra yine yukarıda ekran görüntüleri ile gösterildiği gibi arama kutusuna istediğiniz oyun yada uygulamayı yazarak arayın ve indirin.

  6. TŞŞŞŞKKKK 🙂

  7. çook iyi 🙂

  8. allah razı olsun tşk

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.