Çalınan MSN Hesabını Geri Alma

Microsoft firmasının haber ve portal sitesi olan MSN’de hesap açmayı, kaydolmayı sizlere daha önceki yazılarımızda anlatmıştık. Bu yazıda ise MSN hesabınız çalınırsa nasıl geri alacağınızı anlatacağız. İlk önce dikkat edilmesi gereken bir nokta var @hotmail – @outlook uzantılı e-postalarınız var ise bunlar için çalınan hesabınızı geri alma yöntemleri farklıdır. MSN hesabı Microsoft hesabı olarak geçer ve e-posta adresi bağımsızdır. Yani @gmail, @mynet, @yahoo vb. uzantılı e-postalarla da MSN’ye kayıt olunabilir. Bu nedenle aslında “çalınan hesabınızın ne olduğunu” ilk önce düşünmeniz gereklidir.

Sponsor Reklam

Eğer e-posta adresiniz @hotmail şeklinde ise Hotmail Hesabım Çalındı nasıl geri alabilirim yazısına tıklayın.

MSN hesabınızı geri almak için yapmanız gereken ilk adım aşağıda bulunan MSN Hesabı Kurtarma butonuna tıklayın. Açılan sayfada “Parolamı biliyorum, ancak oturum açamıyorum” yazısına tıklayın.

Sponsor Reklam

MSN Hesabı Kurtarma

Çalınan MSN Hesabını Geri Almak
Çalınan MSN Hesabını Geri Almak

Daha sonra microsoft hesabınızı açarken kullandığınız e-postayı “microsoft hesabı” kutucuğuna yazın. Gördüğünüz karakterleri tıpkı resimdeki gibi kutucuğa yazın ve ileriye tıklayın.

Hacklenen MSN Hesabını Geri Alma
Hacklenen MSN Hesabını Geri Alma

 

MSN kayıt olurken vermiş olduğunuz ikinci e-posta adresinizin ilk birkaç harfi gözükecektir. Bu e-postanızı hatırlıyorsanız aşağıdaki kutucuğa bu adresinizi yazın. İkinci e-posta adresine bir mail gelecektir. Bu e-postanın içindeki güvenlik kodu ile hesabınıza ulaşabilirsiniz.

Hacklenen MSN Hesabını Geri Almak
Hacklenen MSN Hesabını Geri Almak

Eğer ikinci e-posta adresinizi hatırlamıyorsanız “Bende bunlardan hiçbiri yok” seçeneğini ile devam etmeniz gerekmektedir. Aşağıdaki gibi bir ekran görüntüsü gelecektir. Var olan, şifresini bildiğiniz başka bir e-posta adresini “iletişim e-posta adresi” kısmına yazın ve ileri diyerek bir sonraki adıma geçin.

MSN Giremiyorum
MSN Hesabıma Giremiyorum

Karşınıza uzun bir form çıkacaktır. Bu form çok önemlidir, bu forma ne kadar çok doğru ve fazla bilgi girerseniz hesabınızı geri almanız o kadar kolay olur. Aşağıdaki ekran görüntüsünde olan bilgiler örnektir, siz kendi hesabınızla ilgili bilgileri vermelisiniz.

MSN Hesabım Çalındı
MSN Hesabım Çalındı

Formun devamını da olabildiğince doldurun. Bilmediğiniz bilgileri boş bırakabilirsiniz.

MSN Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim
MSN Hesabım Çalındı Nasıl Geri Alabilirim

Formu doldurduktan sonra “Gönder” butonu ile başvurunuzu tamamlamış olursunuz. Başvurunuz 2-3 gün içinde değerlendirilecek ve verdiğiniz iletişim e-postasına olumlu yada olumsuz bir mesaj gelecektir. Olumlu mesaj gelirse oradan hesabınıza ulaşabilirsiniz, olumsuz cevap da ise tekrar formu daha detaylı bilgilerle ile doldurmaktan başka çareniz bulunmamaktadır. Takıldığınız yerleri yazı altında bulunan yorum gönder yada facebook yorum ile bize iletebilirsiniz.

Sponsor Reklam

Facebook Yorumları

yorumlar

Buna baktınız mı?

Windows Single Language Nedir – Nasıl Değiştirilir

Windows işletim sistemleri ile ilgili bilinmeyen, anlaşılmayan her konuda sizlere 22 yıldan fazla deneyimim ile …

3 Yorumlar

  1. Ünal yücel

    Man hesabim çalındı açamıyorum

  2. Ünal yücel

    Man hesabim çalındı açamıyorum

  3. hesabim calindi yardim edin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.